В Івано-Франківську відбувся форум під назвою «Формування єдиного медичного простору 2030». Це захід, який проходив у межах розробки стратегії розвитку громади.
Учасники форуму обговорили чимало важливих тем, зокрема створення зручного та безпечного медичного простору, розвиток реабілітаційних послуг, паліативної допомоги, оновлення матеріально-технічної бази тощо, пишуть Версії з посиланням на сайт міського голови.
Засновниця фундації «Здорові рішення для відкритого суспільства» Тетяна Гавриш зазначила, що форум присвячений тому, аби обговорити як зробити сферу охорони здоров’я людяною і поставити людину в центр.
«Війна – це шалений виклик, це велика кількість поранених, травмованих людей. Переосмислення ролі системи охорони здоров’я на місцевому рівні є дуже важливим, зараз є можливість залучити інвестиції в розвиток лікарень, є можливість створити людиноцентричні стратегії і в освіті, і в культурі, і зробити місто ще більш відкритим для відновлення», – сказала Тетяна Гавриш.
Медицина – це основа. Міський голова Івано-Франківська переконаний, що без якісної медичної допомоги середня тривалість життя не буде зростати. Місто має стратегію розвитку до 2027 року, але зараз важливо глянути комплексно на стратегію до 2030-го року. І на це є ряд причин. По-перше – зросла громада, по-друге – війна внесла корективи, тому що дуже багато ВПО, багато людей виїхало, багато підприємств переїхали до Івано-Франківська.
«Медицина – це є така основа, тому що без якісної медичної допомоги, без медицини не будуть розвиватися інвестиції, бо інвестор не прийде, не знаючи, що тут якісна медична допомога. Без медичної допомоги, зрозуміло, що тривалість життя не буде зростати, а це впливає в тому числі на працездатність», – впевнений Руслан Марцінків.
Фахівці кажуть, що медицина повинна швидко реагувати. Організовувати заходи в системі охорони здоров’я, щоби у найкритичніші моменти допомагати людям . І розроблена стратегія розвитку особливо потрібна.
Не забули обговорити і військову медицину. Івано-Франківська громада має зобов’язання забезпечити високий рівень медичної допомоги для захисників та осіб з інвалідністю. Медики кажуть, що варто обговорювати і питання подолання гуманітарної кризи, спричиненою війною з 2014-го року.
Керівник ініціативи «Перший добровольчий хірургічний шпиталь «Брасс» Станіслав Онищук зазначає, що шкода, завдана цією гуманітарною кризою не тільки про поранених захисників чи про поранених цивільних людей. Вона безпосередньо стосується і тих людей, які втратили своїх рідних. Чимало людей вже понад рік живе у великому стресі.
«Кожен з нас має отой посттравматичний розлад, який ще зараз ми тримаємо, бо короткий час пройшов. Але рано чи пізно наслідки цього будуть настільки великими, що ні одна система охорони здоров’я, якщо вона буде одна, не справиться з цим», – наголошує Станіслав Онищук.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!