Екватор в утворенні ОТГ на території області перейдено. 2019 рік анонсований як останній рік добровільного об’єднання, тому закликаю усі громади скористатись нормою про добровільність об’єднання і перейти в нові умови, пишуть Версії з посиланням на Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

«Що буде з тими, хто цим правом не скористався? Є позиція держави, озвучена і Президентом, і прем’єр-міністром, що в 2020 році буде завершене об’єднання в силу закону про адміністративно-територіальний устрій. Опиратися новий формат об’єднання буде на ті перспективні плани формування тергромад, які є в областях. Тож усім громадам, які бачать своє майбутнє у форматі, відмінному від діючого перспективного плану, потрібно включатись у цей процес», – наголосив директор Івано-Франківського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Руслан Панасюк в ефірі Канал 402 в рамках програми «На часі».

Всім громадам, які готові стати на шлях об’єднання, стартувати в нових умовах, хочу сказати, що практика вже працюючих ОТГ показала, наскільки це був правильний і вчасний крок. Вони виграли в часі, у фінансовому ресурсі, набули чималого досвіду, говорить директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк.

Далі, за його словами, держава діятиме за принципом «сухої математики», яка враховуватиме лише достатність території, кількість мешканців та розрахункові фінанси. Сподіваюсь, що спільна робота з громадами дасть результат і кількість ОТГ на території Івано-Франківщині до кінця 2019 року сягне 40-ка.