Попри велику кількість ініціатив, які вже встигли впровадити в життя, тут розпочинають роботу над масштабним проектом – будівництвом бази відпочинку.

5-6 листопада 2018 року на конференції «Стратегічний розвиток та інвестиції» в Києві керівництво Білоберізької громади презентувало свій сміливих задум, пишуть Версії.

«Білоберізька сільська рада ОТГ виступила з інвестиційною пропозицією будівництва бази відпочинку в селі Білоберізка на базі діючої ЗОШ І-ІІ ст. Вже виготовлені правоустановчі документи є відведена земельна ділянка площею 1,5720 га також виготовлена проектно-кошторисна документація», – розповів у коментарі Версіям Василь Пилип’юк, заступник сільського голови Білоберізки.

На данном изображении может находиться: гора, небо, облако, трава, на улице и природа

На данном изображении может находиться: облако, небо, гора, на улице и природа

На данном изображении может находиться: гора, небо, на улице и природа

На данном изображении может находиться: облако, небо, гора, на улице и природа

Спочатку базу відпочинку планували оформити як комунальне підприємство. Кажуть, таким чином намагалися за муніципальним співробітництвом залучити до ініціативи владу якогось із зацікавлених міст. Але, на жаль, поки бажаючих не знайшлося. Тому, вирішили, щоб не простоювала земельна ділянка, злучати і приватного інвестора.

«Ми спочатку її планували як комунальне підприємство. Там є старі будівлі приміщення школи, які підлягають знесенню або реконструкції. Кошторисна вартість проекту по цінах 2013 року – 25 мільйонів гривень. Поки ми чекаємо інвестора», – додав Василь Пилип’юк.

Та попри це в Білоберізькій ОТГ вже давно активно розвивають зелений та екстремальний туризм. Адже, потік туристів до цього мальовничого краю щороку зростає.

«У нас діє шість садиб і один готельно-ресторанний комплекс, які одночасно можуть прийняти до 200 осіб Традиційні послуги, які надаються: гуцульська кухня, походи в гори. За кошти обласного та місцевого бюджету ми брали участь у конкурсі проектів місцевого самоврядування. Закупили спорядження для рафтингу і цього літа вже надавалися послуги для туристів. Є три рафти на дев’ять людей, один – на одинадцять і чотири байдарки. Зараз у нас реєструється комунальне підприємство, будемо надавати ці послуги через КП. Для того, щоб доходи йшли до місцевого бюджету. Ми бачимо, що потік туристів збільшується, саме тому ми виступили з пропозицією інвестиційного будівництва бази відпочинку чи відпочинково-оздоровчого комплексу на території громади», – пояснив управлінець.

Співпраця Білоберізької ОТГ з програмою “DOBRE” розпочалася з 2016 року. За словами чиновників вже цього року повинен завершитися тендер для закупівлі екскаватора для ремонту та утримання місцевих доріг. Наступною ініціативою стане поводження з твердими побутовими відходами.

«Плануємо за рахунок коштів USAID закупити автомобіль для вивезення твердих відходів, а за рахунок місцевого бюджету та інших залучених коштів – контейнери та облаштувати майданчик», – додав Василь Пилип’юк.

Читайте також:
Як найвисокогірніша прикарпатська ОТГ розвиває рафтинг (фото)

Миттєвості життя: фотограф показав мальовничі куточки найвисокогірнішої ОТГ України (фото)

Файні гори: найвисокогірніша прикарпатська ОТГ запрошує туристів (відео)