Ці закони зобов’язують ФОПів використовувати касові апарати, вводять поняття електронного чека, грошової винагороди для покупців, а також штрафи для бізнесу, якщо товар буде продаватися без чека. Прикарпатські підприємці вважають, що в законах 128-ІХ та 129-ІХ закладені умови для фактичного знищення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та поняття мікропідприємництва, як класу.

Майже пів року тому українські підприємці об’єднались у Рух #SaveФОП, щоб відстояти свої права і домогтися відміни драконівських, на їхню думку, законів.

27 лютого представники Руху зустрілись з прикарпатським нардепом Ігорем Фрісом. Підприємці розповіли про реальні загрози для їхнього бізнесу від прийнятих в “турборежимі” законів.

“Зараз створені такі умови, що ми змушені закривати свій бізнес. І якщо нам доведеться це зробити, то наше місто просто пропаде, Франківськ перейде “в тінь”, – розповідають франківські підприємці, пишуть Версії.

Нардеп зауважив, що більшість депутатів знають про проблеми мікропідприємництва.

“Багато наших колег підтримують ідею в тому, щоб поправити ці закони. Багато мажоритарників підтримують ці ініціативи і необхідність законодавчого врегулювання цього питання, бо багато з них самі були підприємцями. Зі “списочниками” складніше, але ми інколи їх переконуємо”, зауважив Ігор Фріс.

Депутат розповів, що в першому читанні не підтримав ні законопроект 128-IX, ні 129-IX.

“В другому переконали мене, що фіскалізацію треба підтримати. “Кешбек” я не підтримав принципово і не голосував за нього”, – відмітив нардеп.

Ігор Фріс порадив підприємцям підготувати звернення до Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики та на ім’я Голови Верховної Ради щодо необхідності розгляну законопроектів №2644 та №2645.

“Законопроекти Антона Полякова – робочі, нормальні. Вони в певний спосіб вирішують проблеми фіскалізації і кешбеку, та тих обмежень і штрафів, які вводяться з 1 жовтня”, – коментує нардеп.

Також Ігор Фріс підписав підготовлений підприємцям Меморандум заради збереження і розвитку мікропідприємництва та спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Наводимо текст Меморандуму

“Ми, представники політичних сил, громадських об’єднань, підприємці, політики, громадяни України, що опікуються правами мікропідприємництва, підписуємо цей Меморандум з метою об’єднання зусиль для збереження і розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності в Україні.

Ми виступаємо виключно за добровільну фіскалізацію суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, бо запровадження додаткового адміністрування знищить спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, яка є єдиною можливістю розвитку бізнес-ініціативи в сучасній Україні. Саме спрощена система оподаткування, без витрат з державного бюджету, створила мільйони робочих місць і дає можливість будь-кому, без спеціальних знань та досвіду, започаткувати і вести свою власну справу.

Ми вважаємо за доцільне привести податкове законодавство у відповідність до 55 статті Господарського кодексу України в частині обсягу річного доходу суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Ми будемо вживати усіх дозволених законодавством України заходів для виконання положень цього Меморандуму”.

Ігор Фріс порадив своїм колегам також підписати Меморандум та допомогти ФОПам.

Нагадаємо, 17 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закони №128-IX “Про внесення змін до закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та №129-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”. Парламент ухвалив ці закони 20 вересня.

Вони зобов’язують підприємців використовувати касові апарати та вводять поняття електронного чека. З 1 жовтня 2020 року розширюються обов’язки застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для низки категорій фізосіб-підприємців II-IV груп, які працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку II-IV груп почнуть діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку II групи з 1,5 млн до 2,5 млн грн.

Також законами вводиться механізм кешбеку, який передбачає грошову винагороду покупцям – кешбек в розмірі 100% вартості придбаного товару, якщо виявлять, що продавець продав їм цей товар не за фіскальним чеком (тобто, такий продаж не зареєстровано в податковій). Ця норма почне діяти з 1 жовтня 2020 року для покупок від 850 грн.

У грудні у Верховній Раді з’явилися законопроекти №2644 і №2645, які пропонують скасувати закони 128-IX і 129-IX про касові апарати для ФОП.

Співавторами ініціатив стали 12 представників майже з усіх фракцій і груп у парламенті. Вони виступили проти посилення фіскального тиску шляхом розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій. Автори пропонують виключити згадки про програмні РРО з податкового кодексу та відповідного закону, а також дозволити не застосовувати РРО платникам єдиного податку першої групи та другої-четвертої груп, якщо обсяг їх доходу за рік  не перевищує мільйон гривень.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!