Це дозволяє отримати кращу несучу здатність і кращі характеристики та кардинально підвищити ресурс вузла.
У звичайному гумовому шарнірі нерухомість гумової частини забезпечується переднатягом або за рахунок радіального стиснення вставки при монтажі. Згодом ця умова може порушитися, що швидко виведе шарнір з ладу. При перевищенні навантаження шарнір схильний до прослизання та видає характерні звуки.
А ось сайлентблок набагато «мовчазніший», за що і отримав свою назву. Він не видає ніяких поскрипувань і писків при перевищенні навантаження до самого обриву «гумки». Матеріалами для еластичної вставки зазвичай служать синтетичні каучуки, каучуки на основі натуральних матеріалів. В якості змінних вставок часто застосовують поліуретанові суміші. Замовити саленблоки швидко та зручно можна в інтернет-магазині japan-cars. Тільки найкраща якість та широкий асортимент автозапчастин.
Сильні сторони сайлентблоків
Чим такі хороші сайлентблоки? Чому вони змогли витіснити всі інші типи з’єднань з підвісок легкових автомобілів, крім кульових шарнірів?
Гарні вони, наприклад, тим, що не вимагають обслуговування. У разі поломки їх просто замінюють, але в процесі експлуатації ці деталі вимагають тільки контролю. Мастило їм не потрібне, воно тільки зашкодить, зате вони не бояться води і малочутливі до пилу, поки знаходяться в справному стані. Ця здатність досягається відсутністю в конструкції деталей тертя ковзання, все переміщення деталей здійснюються виключно за рахунок вигину еластичної частини шарніра.
Зрозуміло, під час відсутності тертя немає і звуків: метал в справному сайлентблоці не стикається з металом, немає ударів, а всі вібрації гасяться в гумовій подушці. Також у сайлентблоків відмінна несуча здатність по усіх напрямках.
А служить він досить довго, якщо дотримуватися простих правил експлуатації: не перегрівати, не перевантажувати, не класти в агресивні середовища. Термін служби може скласти десятки років при незначній зміні характеристик.
Як продовжити термін служби сайлентблоків
Для початку не забувайте золоте правило установки: сайлентблок не є пружним елементом підвіски, його еластична вставка не повинна бути навантажено при середньому стані завантаження машини.
При заміні встановлюйте сайлентблоки в потрібному положенні. Часто жорсткість блоку відрізняється по радіусу, і на ньому є спеціальні установчі позначки або візуально помітні елементи, на які потрібно орієнтуватися. Звичайно ж, не можна допускати попадання на сайлентблоки масла і палива, які швидко руйнують велику частину синтетичних каучуків.