Селяни гуртуються, аби допомогти одні одним. І їдуть за кордон — заробляти на відновлення майна, пишуть Версії з посиланням на Експрес.

Марія Стеф’юк, жителька прикарпатського села Рожнів, розповідає, що компенсації від держави досі не отримали.

“Хтозна-коли вона буде, — зітхає жінка. — Щоб не гаяти часу, чоловік поїхав на роботу за кордон. Перед його від’їздом ходили допомагати іншим постраждалим. Чоловік сусідам електричну проводку зробив, я допомагала відмити все, меблі перетягти. Минулого тижня до нас приходила інспекція. Брали проби води, кидали спеціальні таблетки для очищення в криницю. Результатів поки що немає, хоч обіцяли сказати, чи можна пити воду, вже за два-три дні. Наразі кип’ятимо і так п’ємо, бо що ж маємо робити?”

Чоловік Юлії Господарюк із Рожнова теж після паводка поїхав на заробітки.

“Набрали в позику будматеріалів, гроші треба віддавати, — пояснює. — Ремонт у хаті не можемо наразі робити, бо стіни запліснявіли. Усі меблі треба змінювати. Я на шафу збирала 5 тисяч гривень пів року, а вона від води розкололась на дві частини… Пральна машина несправна, одяг перу в подруг. Купити нову — мінімум 7 — 8 тисяч гривень. Та люди в нашому селі добрі. Он сусід, який має хімчистку, задармо почистив килими”.

Жінка зітхає: навіть якщо отримає компенсацію, коштів на все не вистачить.

“Ми належимо до другої категорії — сімей, відселених з житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту. Нам обіцяють 50 тисяч гривень. Але тільки на підлогу потрібно п’ять машин шутру і ще стільки ж цементу. А це вже 13,5 тисячі. Ще плитку треба купити, стіни відновити, меблі, техніку…”

У сільській раді кажуть, що не знають. коли люди отримають гроші.

“До сільради надійшло 84 заяви про підтоплення житлових приміщень третьої категорії (компенсація — 20 тисяч гривень), три — другої (50 тисяч грн), — каже Сергій Радиш, голова Рожнівської ОТГ. — Ми готуємо списки й передаємо в департамент управління праці, вони виплачуватимуть компенсації. Коли саме — мені не відомо”.

…У Василя Грималюка, жителя села Річка, що на Косівщині, затопило весь перший поверх будинку.

“Підлогу зірвали, меблі теж треба міняти, — розповідає. — Затопило 2 холодильники, 2 пральні машини, 5 автомобілів, одяг, взуття… Ми написали заяву на компенсацію, але коштів ще не отримали”.

Нагадаємо, що, згідно з постановою №811-р, уряд зобов’язався виділити з резервного фонду держбюджету 754 мільйони гривень на невідкладні заходи з ліквідації наслідків паводків. Зокрема, Закарпатській ОДА — 30 мільйонів гривень, Івано-Франківській — 480 мільйонів, Львівській — 10 мільйонів, Чернівецькій — 30 мільйонів гривень.

“Гроші підуть на першочергові відновлювальні роботи та компенсацію постраждалим сім’ям”, — каже Віталій Федорів, голова Івано-Франківської ОДА.

Матеріальну допомогу люди отримуватимуть через органи соціального захисту. Перші виплати обіцяють до кінця тижня.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!