Картинки по запросу порто франко 2018

Перший день фестивалю “Porto Franko” вражав франківців своїми виставами. Особливу увагу привернув балет Oh, Magic! Зокрема тим, що в ході вистави актори (троє чоловіків та жінка) роздяглися догола. Вистава мала вікові обмеження 18+, про це було вказано на афіші. Тож на жаль, чи на щастя, не всі туди потрапили. Але говорили про неї ще кілька днів, пишуть Версії.

Другий день фестивалю “підігрів” Івано-Франківськ “Аерофонією”. Шоу-відкриття з NOVA OPERA зібрало майже вісім тисяч поціновувачів мистецтва на стадіоні “Рух”. Франківці та гості міста були дійсно вражені цією виставою. А от після її завершення в Палаці Потоцьких відбувся виступ гурту “Хамерман Знищує Віруси” (ХЗВ).

 “Аерофонія”

Своїм провокативним виступом в одній шкарпетці одягнутій на геніталії вокаліста, артисти дійсно сколихнули франківські соцмережі та обурили місцеву владу.

Картинки по запросу порто франко 2018 хамерман знищує віруси

Одразу у Facebook масово хлинули фото та відео з непристойними вигуками та виглядом «хамерманів». Дискусії у соцмережах не вщухали кілька днів. Частина громади була шокована, але багато людей підтримали такий “прояв мистецтва”. Критики “оголених митців” у всьому звинувачували організаторів, дісталось і нардепу Олександру Шевченку.

ХАМЕРМАН ЗНИЩУЄ ВІРУСИ ТА КИТАЙСЬКИЙ ХОР ДІН-ДОН#portofranko2018

Опубліковано Galka.if.ua Четвер, 14 червня 2018 р.

До середини наступного після виступу «ХЗВ» дня, міська влада та нардеп Олександр Шевченко, який був основним спонсором фестивалю, фактично «відреклися» від «шкарпеткового перфоменсу».

Міський голова Руслан Марцінків, який, відверто кажучи, має формальне відношення до фестивалю, у своєму коментарі навіть доручив В.Гайдару “освятити місце проведення заходів”. Проте ідея освячення після “антихристиянського виступу” Палацу Потоцьких викликала відверті насмішки з боку опонентів міської влади. Як то кажеться – тема “не зайшла”…

Похожее изображение

“Мені здається, влада Франківська не зовсім вірно розуміє поняття “освятити”. До чого тут це? Та й якщо на те пішло, то треба було перед виступом це зробити, щоб це не означало. А взагалі, використовувати Бога у політичних цілях – заборонено” – “підколов” франківського мера музикант та вокаліст Володимир Пахолюк.

Картинки по запросу олександр шевченко

Змушений був віддуватись також народний депутат Олександр Шевченко, благодійний фонд якого фінансував дійство. Укропівець відреагував не зовсім зрозумілим постом про те, що “суспільна мораль встановлює межі дозволеного та ці межі були перейдені”. Мовляв, “ми це фінансуємо, але не підтримуємо в таких проявах”.

Результат пошуку зображень за запитом "Володимир Голубош"

Тим часом місцева поліція відкрила провадження проти організаторів “Porto Franko”. Щоправда, чи воно кримінальне чи адміністративне не зміг пояснити навіть новоспечений молодий очільник поліції Івано-Франківської області Володимир Голубош. Наразі тривають слідчі дії.

Зі свого боку, організатори назвали виступ Хамерманів мистецтвом, яке розкрило непросту дискусію всередині суспільства.

«Ситуація із гуртом “Хамерман Знищує Віруси” так само ще не до кінця оцінена і проаналізована суспільством. Вона не просто спровокувала дискусії, а й розкрила перед нами непрості, як виявилося, теми для українського суспільства: моралі vs аморальності, свободи vs несвободи, дискурсу vs конфлікту», – повідомили на офіційній сторінці Porto Franko.

Світлина від Volodymyr Mulyk.

Відомий художник та журналіст Володимир Мулик також вважає, що скандал який розвели навколо виступу «Хамерман Знищує Віруси», є абсурдним і недоречним. Зате він дивується, що до фестивалю чомусь не долучили жодного художника з Франківська:

 «Я не є шанувальником творчості ХЗВ, але вважаю скандал, роздутий моралістами навколо їхнього виступу ідіотизмом. Франківські художники цьогоріч не були залучені до фестивалю і це прокол організаторів», – розповів митець.

Світлина від Ігора Роп'яника.

Натомість, інший франківський художник Ігор Роп’яник має протилежну точку зору щодо виступу «хамерманів».

«Прошу вас, не називайте все, що на ньому «нафестивалили», МИСТЕЦТВОМ. Придумайте будь-які новітні терміни, лиш не називайте усе підряд «мистецькими заходами». Бо будь-яке мистецтво передбачає естетику в тій чи іншій мірі. А там, де несмак і вульгарщина – це лжемистецтво, це ерзац-культура, підробка, підміна понять», – розповів Роп’яник .

Цікаво, вже після скандалу з оголеним “ХЗВ” організатори поспішили заявити про заборону зйомки в Палаці Потоцьких. Мовляв, відео з шкарпеткою поширили ті, хто порушив правила фестивалю, тому організатори ні в чому не винні. Та насправді протягом усього Porto Franko велася мова про заборону зйомки для журналістів, і то на окремих дійствах. При цьому інформація була розмитою: що саме, де і коли не можна буде знімати – зрозуміли далеко не всі. І це й не дивно. Для прикладу в програмці до концерту «Хамерман Знищує Віруси» про заборону відео і фото зйомки взагалі не було вказано.

Як прості глядачі мали отримати інформацію про заборону зйомки, якщо на афіші про це ані слова?

А втім, як би і хто не оцінював фестиваль, напередодні Porto Franko його натхненники обіцяли «розворушити» Івано-Франківськ. Можна сміливо сказати, що їм це вдалося.

 Ð¡Ð²Ñ–тлина від Версії - щоденна інтернет газета.

До слова, на наступний рік організатори пообіцяли, що Porto Franko буде не менш ажіотажним, локації будуть нестандартні, програми будуть насиченими, ще більш інтригуючими й емоційнішими. Митці анонсували, що Porto Franko – 2019 буде в стилі космос. Що ж, поживемо — побачимо.