Результат пошуку зображень за запитом "реклама сексизм"

Його організували, аби налагодити співпрацю між громадськими організаціями та представниками державних органів влади, та місцевого самоврядування задля попередження появи та розповсюдження дискримінаційної реклами, пишуть Версії з посиланням на “Галку”.

За словами Ірини Перевозової – докторки економічних наук – випадки дискримінації за статевою ознакою у ЗМІ та рекламі часто зустрічаються та сприяють розповсюдженню гендерних стереотипів.

“Франківщина, нажаль, не позбавлена проявів сексистської реклами. Це виявлено навіть на білбордах міста. Суспільне безкультурне невігластво, коли ти бачиш постер з бетономішальною групою і, не зрозуміло для чого, поряд дівчина з великими грудьми. Це – жах!”, – каже Перевозова.

Науковиця розповіла, що дискримінаційну рекламу визначити можна за такими критеріями:

– оголена людина використовується як створення, прикраса чи сексуальний об’єкт, а продукт чи послуга напряму з необхідністю оголення чи тілесністю не пов’язані;

– реклама принижує значимість чи розумові здібності представників тієї чи іншої статі;

– у принизливий для жінок чи чоловіків формі згадуються натяки на статеві стосунки та сексуальність людей;

– зображено агресію чи насильство однієї статі над іншою.

Ірина Лилик – секретарка Індустріального гендерного комітету з реклами, генеральна директорка Української Асоціації Маркетингу – розповіла про боротьбу з дискримінаційною рекламою.

“Є державний шлях, тобто на рекламодавця, що випустив сексистську рекламу, накладається певний штраф, а саму рекламу ліквідовують. Є шлях просвітницький, про який ми, власне, і зібралися сьогодні розповісти”, – каже Лилик.

На думку Олени Давліканової – проектної координаторки представництва фонду ім. Фрадріха Еберта – формування вимог до недискримінаційної реклами за ознакою статі самими професіоналами з реклами та маркетингу є необхідною основою механізму саморегулювання ринку реклами.

“У Франції, наприклад, заборонена реклама з натяками на сексуальність, в Італії майже до цього прийшли. Лозунг “Секс продає” – це вже минуле”. Україні ще довго йти до цього, але громадяни вже почали звертати на це увагу, стають більш освіченими” – каже Давліканова.

Захід організований Міністерством соціальної політики України спільно з Індустріальним гендерним комітетом із реклами за підтримки фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.