Результат пошуку зображень за запитом "секс"

 Що таке “менструальні чаші” та “усі міфи про секс” – такі теми постів блогу dr.natali_kurtash.

Наталія Курташ – доцентка кафедри акушерства та гінекології ІФНМУ, яка веде блог про секс, гінекологію, вагітність та інші питання, про які багато жінок соромляться говорити. Наразі акаунт гінекологині має близько 4 тисячі підписників, пишуть Версії з посиланням на Ogogo.


Наталії 34 роки, вона розповіла OGOGO!, що ідея створити такий незвичайний блог виникла через низьку обізнаність жіноцтва в питаннях свого здоров’я. І мова йшла не тільки про пацієнтів Наталії Курташ, або ж знайомих чи друзів жінки. Вона запевняє, що навіть студенти-медики, яких навчає, не є достатньо обізнані у цих питаннях.

“Жінки подекуди не знають нюансів особистої гігієни, і через це самі ж страждають (самодіагностика, непотрібні «процедури», лікування і заліковування)”, – розповідає Наталія.

Авторка блогу хоче ділитися актуальним, допомагати та лікувати так, як це роблять в провідних країнах, використовуючи всі доступні в Україні методи. Лікарка зізнається, що багато жінок просто соромляться поговорити про секс.

View this post on Instagram

Про візит до гінеколога. Більшість жінок бояться рутинного обстеження у гінекологів. Ви ніколи не задумувалися чому? За словами Marifran Mattson, професора Purdue Unniversity (США), який вивчає повідомлення з питань охорони здоров’я: «Багато жінок страждають на величезне занепокоєння щодо свого щорічно гінекологічного огляду. Це занепокоєння перешкоджає їм отримувати найкращу медичну допомогу, і більшість, які регулярно шукають допомогу в гінеколога, не задоволені своїми візитами». Професор вважає, що навчання пацієнток є ключовим фактором для зменшення цієї тривоги, оскільки це допоможе жінкам почувати себе менш вразливими та надихати їх бути більш впевненими, враховуючи їх індивідуальність.

A post shared by 𝓓𝓻. Наталі Курташ (@dr.natali_kurtash) on

“На тему сексу та всіх витікаючих наслідків 90% жінок говорити з лікарем не можуть через те, що просто мають відчуття сорому, навіть якщо гінеколог також жінка. Помітила ще й те, що дівчата не знають, де шукати відповіді на хвилюючі запитання, тому читають різні форуми з недостовірною інформацією”, – зазначає dr.natali_kurtash.

От до прикладу, жінки часто не говорять про оргазм навіть з гінекологом, а варто. Ця проблема є парадоксально поширеною. Дівчата не можуть отримати оргазм і вважають себе неповноцінними; починають імітувати і цим погіршують свою проблему. ⁣Було таке?

View this post on Instagram

Далі продовжуємо говорити про норму. Сьогодні про норму вагінальних виділень. 🔴Вагінальні виділення є складовою важливої функції для «самоочищення» в жіночої репродуктивної системи. Рідина, що вироблена залозами всередині піхви і шийки матки, «змиває» мертві клітини та бактерії з поверхні слизової піхви цим самим запобігаючи розвитку інфекційних процесів. 🔴Всі здорові жінки мають виділення з піхви, і це цілком нормально. Їхня кількість, запах і колір можуть варіюватися, залежно від дня менструального циклу. Наприклад, буде більша кількість в період овуляції, грудному вигодовуванні чи при сексуальному контакті. Запах може змінюватись, напридлад коли Ви завагітніли, або Ви змінили щось у особистій гігієні. Нормальні вагінальні секреції збільшуються під час вагітності через збільшення кровопостачання та зміну гормонального фону. 🔴Нормальний вагінальний секрет – білий або прозорий, не подразнює слизову, не має запаху і може виглядати жовтим, коли висихає на нижній білизні або на щоденній прокладці. Виділення з піхви в нормі є у всіх жінок❗️❗️❗️ ✔️Нормальною вважається кількість від 1 до 5 мл виділень за добу. ✔️Ці виділення складаються із відлущених епітеліальних клітин слизової піхви, піхвового трансудату, виділення з каналу шийки матки, а також присутньої там мікрофлори. ✔️Колір виділені в нормі варіюється від білого до злегка жовтуватого, вони можуть бути як прозорими, так і мутними. ✔️Переважно виділення не мають запаху, або він злегка кислуватий. 🔺Характер вагінальних виділень протягом нормального менструального циклу може змінюватись. На це впливає ряд факторів: ☑️гігієнічні засоби які використовує жінка (в тому числі засоби для особистої гігієни, щоденні прокладки); ☑️фаза менструального циклу ☑️вагітність; ☑️використання комбінованих оральних контрацептивів; ☑️сексуальна активність; ☑️вживання лікарських середників; ☑️інфекційні чинники. Варто наголосити, що в кожної жінки норма піхвових виділень є суто індивідуальною. Ви маєте звертати увагу на зміну характеру своїх звичайних виділень. Якщо ви помітили збільшення кількості зміну консистенції кольору та поява неприємного запаху то це привід звернутися до лікаря.👩🏻‍⚕️ Будете здорові❤️

A post shared by 𝓓𝓻. Наталі Курташ (@dr.natali_kurtash) on

“Є три аспекти оргазму: психічний, емоційний та фізичний”, -зазначає Курташ.

⁣У світовій гінекології існує ряд діагнозів, пов’язаних з цими складовими. До прикладу первинна дисфункція оргазму, коли доросла жінка ніколи не отримувала його. ⁣

⁣”Тільки 10% жінок легко досягають оргазму, решта мають з цим проблеми. Цікаво те, що половина з цих 90% мастурбують, щоб переконатись у своїй нормальності, досягаючи кліторального оргазму, бо вагінальний для них недоступний”, – розповідає лікарка.

View this post on Instagram

Міф#6 Секс сприяє очищенню організму❗️ Це свідчення, чесно кажучи, в мене дуже розсмішила. Не зовсім зрозуміло від чого саме має допомогти секс очиститись. Враховуючи те, що під час статевого акту можливе виділення як жінкою, так і чоловіком, сечі –то ,напевно, це і є очищення😂! Із потом також виводиться частина шлаків, проте чи не краще піти в тренажерний зал? Якщо врахувати, що секс може нагородити обох партнерів новими надбаннями у вигляді інфекційних захворювань, та можливою вагітностю, то це навпаки не очищення, а придбання!❌ Міф#7 Секс знижує рівень депресії у жінок❗️ Американський психолог Гордон Галлап провів дослідження, в якому прийняли участь 293 жінки, які не використовували бар’єрні методи контрацепції. Він прийшов до висновків, що зі спермою ці жінки отримують щось, так як рівень захворювання депресією в них була значно нижчою, ніж у жінок, партнери яких використовували презервативи. Дослідник припустив, що таким речовинами є простагландини, які разом зі спермою потрапляють через піхву в жіночий організм. Простагландини- це гормоно-подібні біологічно активні речовини, які виробляються в різних тканинах організму.Вони мають досить нестійку хімічну структуру, тому їх активність дуже обмежена в часі і дія їх проявляється лише місцево на рівні певного органу чи тканини. З вищенаписаного витікає, що транспорт простагландинів через кров в тканини головного мозку є неможливою! Не можна заперечити, що є важливий місцевий вплив цих речовин на шийку матки і матку ( під їх дією шийка матки може відкриватись, а матка скорочуватись, тому ці речовини широко використовуються в акушерській практиці). Під час сексу цей ефект викликає поглиблення оргазму, а також спрямований на проникнення більшої кількості сперми в порожнину матки(матка «засмоктує» сперму, тим самим підвищуючи фертильність). Тож, повернемось до депресії. Жінки, що не користувались контрацептивами мали глибший рівень довіри до партнера, здорові статеві поведінкові реакції, а ті, що користувались презервативами мали постійних страх небажаної вагітності, що підсвідомо відображався у розладах психіки, тобто депресіях.❌ Далі буде🔜

A post shared by 𝓓𝓻. Наталі Курташ (@dr.natali_kurtash) on

⁣Також вона зазначила, що велику роль відіграє ментальність чоловіків, які думають тільки про своє задоволення, хоч, крім місіонерської пози декілька хвилин, мало що вміють.⁣

⁣”Про ерогенні зони варто знати обом партнерам!⁣ Всі ці питання є реальними. Вони можуть викликати у жінок чимало страждань і впливати на їхні стосунки і якість життя.⁣ Хороша новина полягає в тому, що це вирішується, хоч багато жінок не розуміють цього. Кваліфікований гінеколог повинен розбиратись, то ж говоріть з  ним про це!⁣”

View this post on Instagram

Дорогі дівчата сьогодні мова піде знову про біль… Цей біль є причиною для частих розладів у міжстатевих стосунках, що призводить до розладів у сексуальній сфері. Диспариунія-це біль, що виникає під час статевого акту. Маємо розуміти, що окрім фізичної причини такого болю, існує також можливість впливу негативних емоцій, які виникають між партнерами. ☝🏻Частіше всього болісний секс відбувається при недостатності вироблення вагінальної змазки, що може бути причиною недостатньої готовності організму жінки до статевого акту. ☝🏻В попередніх постах згадувала про вагінізм, який спричинений мимовільним спазмом м’язів піхви і промежини, пов’язаний із страхом жінки( невдалий перший огляд, згвалтування). ☝🏻Вагінальні інфекції, які призводять до запальних змін тканин піхви, які є причиною болю при статевому акті. ☝🏻Проблеми з шийкою матки, наприклад інфекції що призводять до больових відчуттів при глибокому проникненню пеніса. ☝🏻Маткові причини, що можуть включати міоми, злукові процеси, що призводять до глибокого болю під час сексу. ☝🏻Ендометріоз-захворювання, яке характеризується ростом тканини ендометрію за межами слизової матки. ☝🏻Проблеми з яєчниками, що можуть включати кисти. ☝🏻Запальні захворювання таза, при ураженні глибоких внутрішніх тканин, які стають надмірно запаленими, і при тиску на них виникає глибокий біль. ☝🏻Позаматкова вагітність, при якій запліднена яйцеклітина розвивається за межами порожнини матки. ☝🏻Менопауза, при якій низький рівень гормонів призводить до сухості слизової піхви. ☝🏻Біль може виникати, якщо не було дотримано достатньо часу після пологів або операцій в анамнезі. ☝🏻Венеричні захворювання, наприклад генітальні бородавки, виразки герпесу, які під час статевого акту зазнають механічного впливу, що супроводжується болем. ☝🏻Травми вульви або піхви, які можуть бути надбані під час пологів (розриви, епізіотомія, перінеотомія). ☝🏻Вульводенія- хронічні болі, які виникають в районі зовнішніх статевих органів. Етіологія цього болю досі остаточно не вияснена, але не пов’язана з інфекційним фактором, алергією, травмами та інше. Ставте ❤️ і в наступних постах розберемо детально кожну з цих причин🔜👩🏻‍⚕️

A post shared by 𝓓𝓻. Наталі Курташ (@dr.natali_kurtash) on

Відповідає лікарка-гінеколог і про те, чому оральні пестощі більше збуджують мужчин, ніж поцілунки або інші види ласк? Чи безпечний цей вид сексу в ракурсі можливої передачі інфекцій? В приватних повідомленнях Наталію часто запитують про це.

“Чи можливо вберегти себе та партнера від розвитку та передачі умовно патогенної мікрофлори і вірусів при занятті оральним сексом? Відповідь: в кожного нас своя індивідуальна умовно патогенна флора, яка починає посилено розмножуватися при виникненні цілого ряду сприятливих факторів, які ніяк не залежать від того, чи займаєтесь ви традиційним сексом, чи оральним. Частіше всього це недостатня гігієна, особливо статевих органів та ротової порожнини, необдумане використання медикаментозних засобів та зловживання спринцюваннями для жінок. Інший дуже важливий момент – це частота та техніка орального сексу. Якщо він у вас відбувається щодня, і при цьому язик партнера вводиться в піхву, то в цьому випадку негативну дію на екосистему піхви має більше слина, ніж бактерії ротової порожнини. В таких жінок можуть бути частими епізоди кандидозу піхви. Є теорія, що слина, маючи бактерецидну дію, подавляє ріст корисних бактерій піхви, змінює кислотність середовища, тим самим провокуючи розмноження грибка, який є частиною нормальної флори піхви більшості жінок”, – додає жінка.

Наталія каже, що вести блог справа нелегка, адже уникнути медичної термінології не виходить, а хочеться пояснювати читачам все якомога простіше.

“Важко робити пости, де потрібно пояснити жінкам про захворювання, що мають вкрай негативні наслідки для здоров’я, бо там неможливо уникнути медичної термінології, класифікацій і роз’яснень”, – каже жінка.

View this post on Instagram

Привіт, дівчата! У нас сьогодні буде дуже відверта бесіда…⁣ Ми не часто говоримо про оргазм навіть з гінекологом, а варто. Ця проблема є парадоксально поширеною. Дівчата не можуть отримати оргазм і вважають себе неповноцінними; починають імітувати і цим погіршують свою проблему. ⁣ Було таке? Було.⁣ ⁣ 📌Є три аспекти оргазму: психічний, емоційний та фізичний.⁣ ⁣ Тепер: у світовій гінекології існує ряд діагнозів, пов’язаних з цими складовими. До прикладу – primary orgasmic dysfunction (первинна дисфункція оргазму), коли доросла жінка НІКОЛИ не отримувала його. ⁣ ⁣ Тільки 10% жінок легко досягають оргазму, решта мають з цим проблеми. Цікаво те, що половина з цих 90% мастурбують, щоб переконатись у своїй нормальності😫 досягаючи кліторального оргазму, бо вагінальний для них не доступний. ⁣ ⁣ ❗️Ще грає роль ментальність чоловіків, які думають тільки про своє задоволення, хоч, крім місіонерської пози декілька хвилин, мало що вміють.⁣ ⁣ ❗️Варто знати ерогенні зони дівчини. Обом партнерам!⁣ ⁣ В англовомній літературі навіть є абревіатура – “ClitGVa”: the clitoris, G-spot and the vagina (клітор, точна G та стінка вагіни) Ще соски. В східному мистецтві знають, як використати тільки їх для оргазму, уявляєте?⁣ ⁣ ВАЖЛИВО! Якщо ви раніше отримували оргазм, а зараз ні, варто погворити з гінекологом, бо ость ряд можливих причин: ⁣ 1️⃣Медичні препарати, включаючи антидепресанти (Тут треба говорити індивідуально).⁣ 2️⃣Гормональні порушення.⁣ 3️⃣Партнер (здоров’я Ваших стосунків).⁣ 4️⃣Діабет та гіпертонія.⁣ 5️⃣Недостатній тонус м’яів (особливо тазового дна).⁣ 6️⃣Куріння.⁣ 7️⃣Алкоголь (тут доза не має значення).⁣ 8️⃣Проблеми зі сном.⁣ ⁣ 📌Всі ці питання є реальними. Вони можуть викликати у жінок чимало страждань і впливати на їхні стосунки і якість життя.⁣ Хороша новина полягає в тому, що це вирішується, а багато жінок не розуміють цього. Кваліфікований гінеколог повинен розбиратись, то ж говоріть про це!⁣ Цікава інформація? Якщо так-з Вас❤️, а з мене продовження…⁣ Хороший секс – хороший антидепресант.⁣ ⁣ Любіть себе і будьте щасливими👩🏻‍⚕️

A post shared by 𝓓𝓻. Наталі Курташ (@dr.natali_kurtash) on

Аби пояснити важливу тему і максимально допомогти, доцентка-блогерка пише до трьох постів про те чи інше питання, також відповідає на запитання жінок у коментарях чи приватних повідомленнях, дослуховується до прохань, та пише про те, що цікавить читачок.

“Теми, що затребувані це – контрацепція, гормональні розлади, вагітність. Але топова наразі – патологія шийки матки асоційована з вірусом папіломи людини.”

Жінка розповідає, що планує розвивати блог, шукає альтернативні шляхи для залучення жіночої аудиторії.

“На жаль, медицина в нашій країні часто керується застарілими класифікаціями та схемами, цим самим завдаючи шкоди здоров’ю жінок, марно витрачаючи гроші останніх. Мені доступна література на англійській мові, тому користуюсь здобутками медицини високорозвинених країн світу. Користуюсь даними доказової медицини, що спрямована на ефективну діагностику, лікування та профілактику захворювань.”