“Асоціація міст України сьогодні найпотужніший орган, який об’єднав органи місцевого самоврядування. На жаль, реформи не завжди йдуть на користь органів місцевого самоврядування. Щороку ми відчуваємо зменшення видатків на захищені статті. Ми маємо тотальне недофінансування освіти, є проблеми з оплатою за електроенергію, нерозуміння, як буде відбуватись монетизація субсидій. Тому ми повинні бути як ніколи єдині, ми маємо бути активними, щоб відстояти інтереси громади. Адже, чим більше буде коштів на місцях, тим більше добрих справ для громади ми зможемо зробити», – відмітив голова Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пишуть Версії.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, виступаючи перед очільниками місцевого самоврядування Прикарпаття, підкреслив: «На основі аналізу спільної роботи у громад Прикарпаття та  Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України 2018 року, ми визначили основні напрямки діяльності, що дозволяє говорити про ефективну співпрацю та просторове планування територій Івано-Франківської області. Основна увага зосереджена на впровадженні реформи децентралізації та секторальних реформ в частині відстоювання інтересів громад на законодавчому полі. Значну увагу приділяємо і відстоюванням фінансових ресурсів на державному та обласному рівнях, зокрема це стосується акцизного податку, додаткової дотації, освітніх та медичних коштів, які сьогодні є основним інструментом надання якісних послуг та унеможливленням витрачання власних грошей на делеговані державою повноваження. З огляду на потреби часу та розуміння важливості співпраці громад із новими партнерами Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України формує команду для координації міжнародної технічної допомоги та співробітництва з міжнародними організаціями, що стане важливим етапом успішного розвитку територій та можливістю запозичення нових практик».

Міський голова Надвірної Зіновій Андрійович у акцентував, що НКРЕКП, як державний колегіальний регулятор енергетичного сектору має приймати економічно обґрунтовані рішення, спрямовані на збалансування інтересів споживачів, суб’єктів господарювання і держави. Але останні постанови «Відкрився ще один внутрішній фронт боротьби, бо постанови НКРЕКП, починаючи з 2015 року перейшли межу здорового глузду. Вартість електроенергії зросла в рази, а це додаткові витрати з місцевого бюджету», – відмічає Зіновій Андрійович.

З грудня 2015 року коефіцієнт до загального тарифу на електроенергію, що використовується для зовнішнього освітлення, зріс у 2,4 рази. З 2017 року скасовано понижуючий коефіцієнт та прирівняно тариф для вуличного освітлення до ринкового. Відтак, вартість електроенергії збільшилась фактично в 5 разів і становила 2,43 грн. за 1 кВт. Наприкінці 2018 року, чергова постанова НКРЕКП скасувала тарифні коефіцієнти та нічний трьохзонний облік.

«Тепер в міському бюджеті м. Надвірної на 2019 рік необхідно додатково відшукати 1,5 мільйони, щоб місто не відключати від зовнішнього освітлення», – зауважив Зіновій Андрійович.

Відтак Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України підготувало звернення до уряду та Президента, в якому просять відкоригувати тарифи на електроенергії.

«Села і міста можуть поринути в пітьму. Тому ми маємо бути як ніколи єдині та активні», – відмітив мер Надвірної.