Завдяки художньому образу в книжках чи на сцені люди можуть побачити події з реального життя. Як щодо причепа? Чи зможе він переживати людські почуття? Анастасія Орлова розповість, чи можливо це.

Відомості про автора

Анастасія Орлова — сучасна російська письменниця. Пише вірші та короткі історії для малят, перекладає книжки з англійської. Три вірші поетеси були екранізовані. Автор керує видавництвом «Книжковий дім Анастасії Орлової», яке видає твори не тільки самої письменниці, а й інших сучасних літераторів. Українське видавництво «Школа» видало три книги автора із серії «Ваговіз і причіп». Про них і розповімо у цьому тексті.

Познайомимося з героями книги

Це ваговіз, а це причіп — перша книга серії, яка знайомить читачів із головними героями. Ваговіз — дорослий, серйозний, сильний транспорт, який символізує старшого в родині. Причіп полюбляє полінуватися, грається, не дотримує слова — загалом, поводиться, як вередлива дитина. У книзі обидва персонажі вправно працюють, перевозячи вантажі. На дорогах їх підстерігають підступні звірі, але друзям допомагають інші види транспорту та різні звірята. До речі, у рік виходу книги кіровський театр ляльок поставив однойменну виставу.

Ваговіз і причіп їдуть у відрядження — назва третьої частини. Ваговіз отримує завдання привезти автомобільні шини. Друзі зустрінуть у великому місті багато інших видів громадського транспорту, вантажівок та легкових автомобілів. Наприклад, вони познайомляться з рожевою машиною та різними джипами. У книзі причіп навіть врятує ваговоза від падіння з гори.

Чому потрібно читати «Ваговіз та причіп» своїм дітям?

  • Серія книг Ваговіз і причіп навчить звертати увагу на різноманіття звуків. Автор виділила кольорами вигуки. Читаючи ці історії дітям, потрібно імітувати звуки найрізноманітніших явищ або предметів: плескіт води, кудкудакання курей, рев автомобільного мотора тощо.
  • Спостерігаючи за сюжетом, дитина буде паралельно навчатися. Завдяки читанню малятко познайомиться з певними законами фізики, дізнається про орієнтацію у просторі, вивчить назви й різновиди транспорту, назви тварин, явищ природи.
  • Персоніфікація неживих предметів. Мабуть, Україна ще не бачила книжок, де ліхтарі заплющували б очі, джипи вміли б засмучуватись, а причепи соромитись. Олюднення неживих речей допомагає краще зрозуміти почуття людей, а через художні образи читачі впізнають життєві ситуації й свою поведінку у них.

Сюжет третьої частини

Книга Ваговіз, причіп і новорічна ялинка присвячена передсвятковим зимовим пригодам. Двійко вже відомих вам друзів має надважливе завдання — привезти символ зимового свята в місто. На заваді їм стануть ями на дорогах, ожеледиця, люта хуртовина й снігові замети. Друзі навіть потраплять в аварію, але все закінчиться добре. Розповімо маленький секрет: у цій частині причіп вперше побачить вертоліт.

Особливості видання

Видавництво ШКОЛА піклується про найменших читачів, тому видає серію «Ваговіз і причіп» з такими перевагами:

  1. Зручний формат. Книжка приємна на дотик, а невеликий розмір дозволяє брати її із собою куди завгодно.
  2. Кольорові сторінки. Кожний розворот — неначе витвір мистецтва. Навіть просто роздивлятися їх — саме задоволення.
  3. Офсетний друк. Матеріал сторінок цупкий, витримає численні гортання й перечитування.

Як читати вголос книжки?

Великий вибір книг від Видавничого дому «Школа» задовольнить бажання навіть найвибагливіших читачів.

Письменниця призначила серію для дітей віком 2+. Це означає, що маляткові для читання потрібен буде дорослий. Оскільки читання вголос потребує певних навичок, маємо декілька порад батькам:

  • не поспішайте прочитати геть усі сторінки за один раз;
  • час від часу зупиняйтеся й дозвольте дитині пороздивлятися малюнки. Разом обговорюйте ілюстрації.
  • нехай малятка розкажуть, що вони запам’ятали з минулого читання. Тренуйте їхню пам’ять.
  • дозволяйте самостійно гортати сторінки. Тактильні відчуття важливі для сприймання історії.

Поділ книжок за віком дошкільнят

Книги для дітей можна умовно поділити за функціями. Малятам потрібні короткі, бажано римовані вірші, скоромовки чи загадки, щоб потренуватися сприймати ритм, вивчити літери. Купуйте дошкільнятам книжки з малюнками: розглядаючи кольорові сторінки, дітлахи швидше запам’ятовуватимуть історії. Натомість діти старшого шкільного віку прискіпливо обирають вже великі за обсягом твори, без малюнків. Їм важливо підібрати цікавий жанр.

Де купити всі частини серії «Ваговіз і причіп»?

Замовити серію «Ваговіз і причіп» можна в інтернет-магазині, купити на книжкових ярмарках чи пошукати у книгарнях рідного міста. Більш надійний та зручний спосіб — через офіційний сайт Видавничого дому «Школа». Через нього ви звернетеся безпосередньо до видавця, зможете поставити йому питання, дізнатись умови оплати та доставки, додаткову інформацію.

Радимо купити серію книг Анастасії Орлової й дослідити автомобільний світ. Біп-біп.