Спочатку всіх присутніх здивувала досить бурхлива реакція «свободівця» Василя Поповича на доповідь Василя Даниша, начальника управління об’єктами спільної власності територіальних громад області, стосовно призначення директора КП «Дністровський регіональний ландшафтний парку імені Сергія Дідича», пишуть Версії.

Депутат все намагався з’ясувати, де ж буде головний офіс ландшафтного парку – в Городенківському районі на березі Дністра чи в Тлумачі.

«Я не володію цією інформацію», – відповів Василь Даниш.

Така відповідь викликала хвилю обурення з боку депутата-«свободівця».

«Я не знаю, що Василь Степанович на своїй посаді робить? Така відповідь – це просто плювок депутатському корпусу. Як це – ми призначаємо керівника і не знаємо, де цей керівник буде перебувати. Що на Марсі чи в космосі буде літати? Це повна некомпетентність», – висловився Попович.

Другий гострий момент в засіданні – затвердження складу наглядових радих рад при деяких комунальних підприємствах.

Зокрема, при обговоренні нового складу наглядової ради Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс» представники фракції «Воля» просили збільшити кількісний склад наглядової ради до 7 членів, щоб не було дискримінації по відношенню до жодної з фракції.

«У нашої фракції ніхто не запитував, чи бажаємо ми когось делегувати до наглядової ради, – повідомила Ольга Федишина. – Ми пропонуємо делегувати від фракції «Воля» до складу наглядової ради депутата Ольгу Галабалу».

Однак голова облради нагадав, що минулого року «Воля» самоусунулась від зайняття будь-яких посад.

«Я хочу делікатно нагадати. Був такий момент, коли від імені фракції прозвучало: «Ми не бажаємо брати жодної участі в жодному керівному органі», – зауважив Олександр Сич.

«Не треба спекулювати на наших заявах. Це не керівний орган обласної ради. Це наглядова рада підприємства», – відмітила депутат.

Голова облради поставив пропозицію Ольги Федишиної на голосування, втім її підтримало тільки 12 депутатів.

Далі депутата Федишину обурив той факт, що до персонального складу наглядової ради комунального підприємства «Івано-Франківське обласне бюро технічної інвентаризації» включили позафракційного Михайла Якимчука, який зі скандалом в листопаді 2016 року був виключений зі складу фракції «Воля».

«Хто в нас висуває позафракційних? – намагалася з’ясувати депутат. – Адже таке право висування кандидатів мають тільки фракції та голова обласної ради».

Олександр Сич пояснив, що це була його ініціатива.

«Пригадую, що фракція «Самопоміч» не подавала пропозицій. Василь Степанович Даниш звернувся до мене, оскільки повинно бути 5 членів наглядової ради. Я запропонував подати позафракційного. В телефонному режимі зв’язався з Якимчуком: «Ти хочеш бути членом наглядової ради?». Він каже: «Аж такого непереборного бажання не маю, але якщо ви пропонуєте, то я буду». Що сам Михайло Якимчук може підтвердити».

Третій момент – поява в сесійній залі вже легендарних франківських «протестувальників без прописки» – сім’ї Гриньків. Цього разу вони діяли на диво тихо.

Особливо, як що пригадати, що на минулому засіданні вони своїми криками ледь не зірвали сесію. Тоді їх виводили патрульні на чолі з Дмитром Михальцем.  Цього разу Гриньки прийшли з заклеєними ротами, демонструючи німий протест.