Поліція Калущини розпочала досудове розслідування за фактом шахрайства, жертвою якого стала 26-річна мешканка району. Зловмисники виманили у неї 7 тисяч гривень, розмістивши в соціальній мережі фейкове оголошення про продаж телефону за заниженою ціною.
Інтернет-шахрайство залишається однією з найпоширеніших проблем сучасності. Незважаючи на численні попередження правоохоронців, довірливі громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів, які заробляють на їхній довірі.
Черговою жертвою шахраїв стала 26-річна мешканка Калуського району Івано-Франківської області. Жінка побачила в одній із соціальних мереж привабливе оголошення про продаж телефону за заниженою ціною. Однак однією з умов покупки була часткова передоплата за товар. Не запідозривши підступу, потерпіла переказала псевдопродавцю 7 тисяч гривень, після чого зв’язок із ним обірвався.
Поліція Калущини вже розпочала досудове розслідування за ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Правоохоронці вкотре закликають громадян бути пильними та не потрапляти на гачок інтернет-шахраїв.
Щоб убезпечити себе від подібних злочинів, фахівці радять:
- Не поспішати з передоплатою за товар.
- Перевіряти реальну вартість товару на сайтах порівняння цін та в магазинах. Занижена ціна – перша ознака обману.
- Ретельно вивчати дані продавця в інтернеті через пошукові системи.
- Вимагати від продавця копію паспорта, а від інтернет-магазинів – реєстраційні документи.
- Звертати увагу на розбіжності між анкетними даними продавця та власника картки, на яку просять перерахувати гроші.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете вберегти себе та своїх близьких від втрати грошей через дії інтернет-шахраїв. Будьте обачні та не довіряйте сумнівним оголошенням!
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!