В середу 9 серпня в будинку на Петлюри,25 стався прорив труби холодної води. Представник управляючої компанії заявив мешканцям, що аварійна бригада усуне поломку лише за умови, якщо власники квартир підпишуть згоду на повну заміну підвальної системи водопостачання у всьому під’їзді. Поки люди не поставлять підписи – воду не отримають, пишуть Версії.

«Вони поставили нам ультиматум, і вирішили шантажем заставити нас підписати якісь папірці без печаток і чітко прописаних умов», – розповів пан Тарас, мешканець будинку.

Людей така позиція управителя будинку обурила. Тим більше, що аварійна бригада приїхала на виклик, але до роботи навіть не приступала.

«Вони пішли в підвал, щось там подивились. Потім вийшли на вулицю, посиділи на лавці, а коли «бамкнула» 5 година, зібралися і пішли, бо в них робочий день закінчився, – жаліється пані Марія. – Ми їх просили, аби вони нам хоч на 10 хвилин включили воду, щоб ми могли набрати собі для потреб. Адже колонки біля нас немає. Доводилось технічну воду носити. А вони включили, щоб щось там перевірити на одну хвилину. Я встигла лише одну невелику миску набрати».

В п’ятницю управитель запросив мешканців на збори. Але представники компанії прийшли на півгодини раніше і розповіли про свої вимоги лише кільком жильцям, які в цей час були на вулиці.

«Коли ми всі зійшлися і почали вимагати, щоб вони представились, вони відмовились. Лише вимагали, щоб ми ту угоду без-будь яких печаток підписали. Мовляв, ми вже вас 2 роки просимо, щоб ви погодились замінити мережі, а ви завжди відмовляєтесь. Тепер у вас немає виходу: якщо не підпишете – ми нічого ремонтувати не будемо, – розповідає далі пан Тарас. – Ми почали їм доводити, що це незаконно, але вони лише сміялися з нас».

Відтак обурені мешканці викликали поліцію. Коли правоохоронці приїхали, на подвір’ї вже вирували справжні пристрасті. Люди погрожували, що самі включать воду, якщо аварійна бригада не хоче здійснювати ремонт труби. В цей час сантехнік спустився в підвал і викрутив вентиль крану, щоб жильці не змогли втілити свої погрози в реальність.

«Я навіть на нього заяву написав», – розповідає пан Тарас.

Коли на подвір’ї зчинився ґвалт, повиходили і мешканці сусідніх будинків. Вони тішилися, що вчасно створили ОСББ і не мають таких проблем з управителем.

Голова ОСББ будинку на Коновальця, 144, порадила сусідам подзвонити в «Громадську управляючу компанію», з якою вони уклали угоду на обслуговування свого будинку.

В суботу приїхала аварійна бригада від ТОВ “Громадська управляюча компанія” і приступила до роботи. Сантехніки зробили повну заміну труб холодної води у підвалі.

Як розповідає директор компанії Віталій Тичківський, п’ятницю ввечері йому зателефонував депутат від 28 округу Володимир Кушнір та попросив посприяти у вирішенні проблеми в будинку на Петлюри, 25. В свою чергу він пообіцяв частково компенсувати витрати за ремонт.

«Хлопці працювали до першої години ночі, але все нам добре зробили», – розповідає пані Марія.

Мешканці будинку заплатили за ремонт по 50 гривень з квартири, в той час як попередній управитель їм озвучив суму в 30 тисяч гривень.

Після цього випадку мешканці будинку на Петлюри,25 вирішили розірвати угоду з попереднім управителем, а натомість перейти під управління ТОВ “Громадська управляюча компанія” (ГУК). Зараз готуються всі документи.

Громадська управляюча компанія старається знаходити індивідуальний підхід до управління кожного будинку. Спільну мову можна знайти з кожним, було б бажання і розуміння, – відмітив директор компанії Віталій Тичківський. – Якщо брати конкретно даний будинок, то ми додатково погодили з мешканцями повну заміну стояків холодної води. Вартість цих робіт буде включена у квартплату окремою статтею, та розтермінована на 9 місяців. Зважаючи на те, що в даному будинку переважна більшість пільговиків та субсидантів, то левова частка вартості даних робіт буде компенсована державою. Ось і вирішення проблеми“.