25 жовтня прикарпатці обрали 462 депутатів 15 міських рад:

  • 42 депутатів обрали до Івано-Франківської міської ради;
  • 38 депутатів – до Калуської та Коломийської міськрад;
  • 34 депутати – до Долинської, Городенківської, Снятинської та Надвірнянської міських рад;
  • 26 депутатів – до Галицької, Рогатинської, Тисменицької, Тлумацької, Косівської, Бурштинської, Яремчанської та Болехівської міських рад.

Під час аналізу результатів місцевих виборів з’ясувалось, що до міських рад потрапили депутати, за яких віддали менше, ніж 10 голосів. В той час, як кандидати, які отримали по кілька сотень голосів – депутатами не стали.

Причина ховається у новій виборчій системі – якщо на окрузі партія, яка подолала 5% бар’єр, не набирала виборчої квоти, всі голоси сумувалися і до ради проходили кандидати з єдиного списку.

Загалом, на Прикарпатті депутатів з результатом від 1 до 9 голосів на виборах виявилось вісім.

Аж два депутати з мінімальним результатом – у Косівській міській раді. Тут представництво у раді мають шість партій.

Безробітна Аліна Радиш набрала лише 1 голос на виборах. Але оскільки вона була під третім номером в єдиному списку політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, це їй дозволило стати депутаткою.

Представниця “Свободи” Уляна Федур, яка працює бухгалтером-економістом Косівської міської ради, набрала на виборах 9 голосів. Але 5 номер в єдиному списку гарантував їй депутатський мандат.

У Снятинській міській раді 6 голосів вистачило кандидату від “УДАРу” пенсіонеру Миколі Федоруку, аби посісти депутатське крісло. Йому пощастило йти на вибори другим номером в єдиному списку партії.

Марія Оршуляк з партії “За майбутнє” стала депутаткою Бурштинської міської ради, набравши всього 7 голосів. Директорка Галицького районного центру “Довір’я” була третім номером єдиного списку.

Депутатом Тлумацької міської ради став директор заводу будівельних матеріалів Віталій Гринишин з “ПЛАТФОРМИ ГРОМАД” – за нього віддали на виборах 8 голосів. Але третє місце в єдиному списку забезпечило йому мандат.

Також 8 голосів вистачило безробітній Галині Ткачук, представниці “Української Галицької Партії”, щоб стати депутаткою Городенківської міської ради. В єдиному списку УНП вона йшла під номером 3.

У Долині депутаткою міської ради стала директорка Оболонського НВК Галина Михно, за яку виборці віддали 8 голосів. У списку “ПЛАТФОРМИ ГРОМАД” вона була під 4 номером.

До Галицької міської ради пройшов завідувач відділенням Івано-Франківської міської стоматлікарні Богдан Йосифів з “Батьківщини”, за якого проголосували 9 виборців. Номер 5 у єдиному списку гарантував йому депутатський мандат.