Про це йдеться у коментарі начальника відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Максима Коваленка, пишуть Версії з посиланням на УНІАН.

“Посольству відомо про перебування 39 громадян України у місті Ухань та провінції Хубей. Бажання наразі виявили шість громадян України”, – сказав Коваленко. Він пояснив, що йдеться про тих громадян, які не змогли потрапити на борт літака під час попередньої евакуації (це троє громадян), а також ще про трьох українців, які змінили свою думку. Серед бажаючих бути евакуйованими в Україну є й Анастасія Зінченко, яка раніше не була евакуйована через небажання залишати в Китаї свою собаку.

Дипломат нагадав, що попереднього разу через підвищення температури тіла українців не пустили на борт літака і вони залишились в Ухані. Посольство України в Китаї надає їм всебічну допомогу, у тому числі фінансову та організаційну (сприяло в поселенні).

“Наразі вони перебувають на постійному медичному огляді. Стан здоров’я задовільний. Медичні служби міста Ухань постійно контролюють їхнє самопочуття, перевіряють на можливу наявність коронавірусу. Наразі тести мають негативний характер, але з огляду на небезпеку цього вірусу проводяться повторні дослідження”, – сказав Коваленко.

За його словами, наразі українські дипломати у Китаї проводять постійний моніторинг у всіх консульських округах на всій території Китаю на предмет бажання громадян України виїхати з цієї країни, а також з метою виявлення інших проблем і можливості надання допомоги. Коваленко зауважив, що крім міста Ухань і провінції Хубей інші китайські провінції повністю або частково відкриті для пересування.

У провінції Хубей без спеціального дозволу не можна пересуватися не лише між містами, а й виходити на вулицю.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2019 року влада Китаю заявила про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу COVID-19. 20 лютого 45 українців та 27 іноземців, евакуйованих з Уханя, помістили на 14-денну обсервацію у медичному центрі «Нові Санжари» на Полтавщині.

Попередньо для поселення обрали санаторій “Медобори” на Тернопільщині. Через заворушення в Микулинцях врешті керівники держави змінили рішення.

З приводу блокування дороги в Микулинцях відкрито кримінальне провадження.

Чи кінцево влада відмовилася розміщати там людей, яких евакуйовують з Китаю, достеменно не відомо.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!