«Київстар» з самого початку був готовий до перенесення базової станції в Яремче, але до останнього рішення міськради не було пропозицій щодо альтернативних місць її розміщення.

 

При знаходженні альтернативного місця її розміщення та виконання всіх регуляторних процедур, роботи з її перенесенню базової станції будуть виконані навесні наступного року.

Про це в коментарі IT Expert заявив директор з корпоративних комунікацій «Київстар» Михайло Шуранов.
Як відзначає експерт, в ситуації в Яремче є два моменти. Існуюча станція розміщена на законних підставах і з дотриманням санітарних норм.

«Неодноразово проводилися вимірювання, які показали, що випромінювання станції перебувати нижче граничних норм, які встановлені відповідною нормативною базою» , – підкреслює Михайло Шуранов.

Другий момент – це волевиявлення громади Яремче, якої доходить до компанії або шляхом рішення міської влади, або шляхом прямого звернення.

«Коли було перше рішення про фактичне відключення станції, ми розглядали технічні можливості забезпечити зв’язок, то не знайшли такої. Таке рішення сприяло тому, що люди почали звертатися до нас, до міської влади з проханням відновити зв’язок. Потім було прийнято рішення про призупинення дії першого рішення і була створена спільна робоча група, яка буде шукати альтернативне місце для розміщення. Було дано півроку, за які потрібно знайти таке місце, виконати всі необхідні процедури щодо землевідведення і перенести базову станцію» , – зазначає Михайло Шуранов.

За його словами, «Київстар» з самого почав був готовий до перенесення базової станції, але до останнього рішення міськради Яремче не було пропозицій щодо альтернативних місць її розміщення. При цьому такі ділянки є.

Як зазначає Михайло Шуранов, роботи з перенесення базової станції будуть виконані вже навесні наступного року, тому що взимку ці роботи провести не можна.

 

Нагадаємо, на території Яремчанської центральної міської  лікарні у 2005 і 2006 роках було встановлено дві базові станції мобільного зв’язку «МТС Україна» і «Київстар Дж.Ес.Ем.». Вони знаходяться поруч одна з одною і мають на свої щоглах 12 антен: «МТС» – чотири антени і «Київстар» – вісім.