Частіше документ називають автоцивілка. Якщо вас цікавить оформлення автоцивілки в Івано-Франковську, запрошуємо скористатися нашим зручним сервісом та обрати в онлайн-магазині найбільш вигідний варіант.

Що таке ОСАГО чи автоцивілка

Перш за все, це захист водія від фінансових трат, що виникають у результаті ДТП. За умовами договору страхова компанія зобов’язується сплатити кошти, необхідні на ремонт машини, що була пошкоджена у наслідок аварії. Але власнику авто, що спричини ДТП, жодні компенсаційні виплати відповідно до ОСАГО не передбачені.

Важливо! Автоцивілка – обов’язковий документ, має бути у кожного водія транспортного засобу. Не менш важливий, ніж техпаспорт або посвідчення водія.

Чи обов’язково купувати поліс

Відсутність ОСАГО у водія – це привід отримати штраф, а у випадку ДТП – загроза витратити завеликі кошти на ремонт авто. Наявність страхового полісу дозволяє заощадити гроші на відновлення транспортного засобу, а також виключає необхідність відшкодування збитків власним коштом. Компенсаційні виплати передбачені не лише на відновлення машини, але й на лікування людей, що постраждали у ДТП.

Окрім того, наявність полісу – це захист на випадок, якщо ДТП виникло за вини водія, у якого немає автоцивілки. Страхова компанія має сплатити кошти, необхідні на ремонт транспортного засобу та лікування постраждалих.

У яких випадках ОСАГО не допоможе

Дія страхового полісу не розповсюджується на ризики при викраденні авто, його пошкодженні, зломі, а також аваріях, що виникли з природних причин. Також автоцивілка не дійсна, коли представник ДПС позбавляє водія прав з причини створення аварійної ситуації.

На який термін можна оформити страховку

У більшості випадків страховий поліс оформлюють на 1 рік. Після завершення цього терміну слід оформити новий договір. У залежності від конкретної ситуації страховий поліс можна оформити на 15 днів. Зазвичай короткострокові договори необхідні у таких випадках:

 • власники авто, які не зареєстровані або зареєстровані тимчасово;
 • власникам авто, які мають закордонну реєстрацію, та ввозяться на територію країни тимчасово.

Важливо! Термін дії договору спливає о півночі з дати, що вказана у документі. Чим менше термін, на який оформлюється договір, тим вища його вартість.

Як відбувається виплата за страховим договором

Для отримання коштів за умовами договору водій має пред’явити представнику страхової компанії довідку про те, як відбувалася аварія, хто є винуватцем, рішення суду, а також поліс ОСАГО.

Отримання виплати можливе двома способами:

 1. Збитки сплачує організація за умови, якщо є угода врегулювання дій, з цією організацією пізніше розраховується страхова компанія;
 2. Кошти за договором виплачує безпосередньо страхова компанія.

Сума відшкодування розраховується персонально для кожного страхового випадку.

Хто має право на знижки при оформленні автоцивілки

Відповідно до ст.13 ЗУ «Про ОСАГО» передбачена певна пільгова категорія, яка має право на знижку у розмірі 50% на поліс. Пільгові категорії:

 • учасники війни;
 • громадяни з інвалідністю II групи;
 • громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • пенсіонери.

Оформити автоцивілку на пільгових умовах має право лише власник транспортного засобу, керувати авто має також лише він, у будь яких інших випадках поліс оформляється на загальних умовах.

Що таке електронний поліс ОСАГО

Це документ, що має юридичну силу, але на відміну паперового варіанту може бути лише в електронному вигляді. Усі дані електронного договору вносяться до бази МТСБУ (моторне (транспортне) страхове бюро України), на офіційному сайті можна перевірити дійсність страхового полісу.

Як оформити поліс ОСАГО онлайн в Івано-франківську

Прорахувати вартість автоцивілки в івано-франківську, а також оформити договір можна на сайті Oh.ua. Власнику необхідно вказати параметри авто, обрати страхову компанію, сплатити. Документ надходить на вказану електронну адресу протягом 5 хвилин.

Важливо! Електронна версія договору ОСАГО не потребує печатки, його достатньо зберігати у телефоні чи планшеті.

Європротокол – документ, необхідний для отримання страхової виплати

Європротокол – бланк, у якому фіксується інформація про ДТП. Заповнюється водіями – учасниками ДТП на місці аварії. У подальшому надається страховику.

Скористатися євро протоколу можна у таких випадках:

 • відсутні травмовані або загиблі люди;
 • усі учасники ДТП мають поліси ОСАГО;
 • водії згодні з усіма обставинами ДТП;
 • у всіх учасників ДТП відсутні ознаки алкогольного чи наркотичного отруєння.

Водій має продовж трьох діб з європротоколом звернутися до страхової компанії.