Зелений тариф в Україні 2020 | SolarEnergo

Найбільш доступним і, відповідно, найбільш популярним серед населення видом альтернативної енергії є сонячна. Все більше українців облаштовують власні невеликі сонячні електростанції, котрі виготовляють екологічно чисту електроенергію як для особистих потреб, так і для продажу.

Щоб заохотити розвиток альтернативної енергетики в Україні введено в дію так званий «зелений тариф». Чинний Закон України «Про ринок електричної енергії» визначає зелений тариф, як спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії.

Як обрати сонячні панелі для дому?

Закон дозволяє фізичним особам встановлювати власні сонячні електростанції для задоволення власних потреб електроенергією, а також продавати надлишок виробленої електроенергії за спеціальним зеленим тарифом. Це дає можливість непоганого заробітку на альтернативній енергетиці. Багато українців активно почали використовувати цю можливість та встановлювати власні сонячні панелі.

Як зазначають фахівці, для того, щоб ця справа приносила реальний дохід, необхідно встановити сонячні панелі потужністю мінімум 10кВт. Чим більша потужність – тим більший заробіток від сонячної енергії можна отримати. Але закон обмежує дозволену максимальну потужність сонячних електростанції для домашніх господарств (фізичних осіб) на рівні 30кВт. Якщо ви хочете стати власником потужнішої електростанції – необхідна реєстрація юридичної особи.

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» зелений тариф встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Виплати здійснюватимуться за ставками, що вказані у постанові НКРЕКП від 24 вересня 2019. Розглянути зелений тариф в Україні в цьому році  та ознайомитися з можливостями підключення та заробітку на альтернативній енергетиці можна на сайті Еко Техно Інновації. З 1 січня 2020 по 31 грудня 2024 вартість 1 кВт-год, виробленого сонячною електростанцією потужністю до 30 кВт, складатиме 427,93 коп.

Як розрахувати потужність сонячних батарей для дому? - poltava ...

Які етапи оформлення зеленого тарифу?

Спочатку повністю встановлюються сонячні батареї з інвертором. Потім, маючи на руках всі документи по обладнанню, і відкривши рахунок в будь-якому банку, куди буде перераховуватися «зелена» оплата, пишете заяву в Обленерго. Чекаєте, коли прийдуть фахівці з Обленерго перевірити обладнання і встановити двонаправлений лічильник. Підписуєте договір, і отримуєте гроші на рахунок!

Звучить і справді легко! Але, насправді, існує безліч нюансів, з якими допомагає розібратися компанія Еко Техно Інновації.  Також компанія може повністю взяти на себе оформлення і підключення зеленого тарифу.