Картинки по запросу рак молочних залоз

Щороку в Україні такий діагноз ставлять 14-15 тисячам жінкам, а смертність від цієї патології становить 15,3 % на 100 тисяч  населення. Що стосується Івано-Франківської області, то щорічно лікарі виявляють більше ніж 350 хворих на рак молочної залози з відсотком смертності 11,1 на 100 тисяч населення.

За останні роки не відмічається значного росту захворюваності, середні показники вперше встановленого діагнозу коливаються 340-370 в рік. Проте в світі є тенденція до збільшення цієї недуги з 900 тисяч до 1,5 мільйона щорічно за останні десять років.

Рак молочної залози – це найчастіша форма злоякісних пухлин у жінок, що складає близько 19% від усіх злоякісних пухлин. Імовірність виникнення раку збільшується з віком, приблизно 4% хворих складають жінки молодші 30 років, але найчастіше ця онкологічна проблема наздоганяє жінок у віці понад 40 років із спадковою схильністю до цього захворювання. Факторами додаткового ризику медики називають пізню менопаузу, ранній початок менструацій (до 12 років), народження першої дитини у віці понад 30 років, переривання вагітності, або у жінок, які ніколи не народжували, ожиріння (понад 40% нормальної ваги), фіброзно-кістозну мастопатію та інші проліферативні захворювання молочних залоз, травми грудей, постійні стреси, цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, а також систематичне паління та вживання алкоголю.

Вже починаючи з 20-ти років потрібно починати самообстежуватись, звертаючи увагу на будь-які зміни, які відбуваються у молочних залозах.

Для надання кваліфікованої мамологічної та урологічної допомоги в Прикарпатському клінічному онкологічному центрі функціонує мамологічне відділення, де проводиться комплексне обстеження та висококваліфіковане спеціалізоване лікування хворих. У відділенні застосовують основні досягнення вітчизняної та зарубіжної мамології та урології.

«Ми закликаємо жінок проводити самообстеження і при потребі звертатися до лікарів-мамологів – каже онкохірург, завідувач мамологічним відділенням Юрій Стинський – адже захворюванню краще запобігти, ніж його лікувати». Крім того, як запевняє лікар-онколог: лікувати онкозахворювання на 1-2 стадії набагато легше, ефективніше і дешевше.

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!