Проте, випадок, який трапився днями в Івано-Франківську своєю лютою несправедливістю дійсно доводить до сліз, пишуть Версії з посиланням на 0342 UA.

Учора Наталя Когут – голова благодійної організації “Дім Сірка”розповіла на своєму профілі у Фейсбук  про цуценя, над яким жорстоко познущалися ті, кому собаки присвячуюють своє життя…

“Ось така жорстокість панує у нашому світі! Цуцику нелюди обрубали лапки! Він зараз на перетримці, але йому потрібен господар,люблячий та відпов дальний! Пишіть в приват”.

Наразі цуциком опікуються волонтери організації.

Для довідки нагадаємо, нещодавно до Кримінального кодексу були внесені зміни, які посилюють відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Відповідно до прийнятого закону, жорстоке поводження визначається як “знущання над тваринами, в тому числі бездомними, що спричинило муки, що завдало їм фізичні страждання, тілесні ушкодження, каліцтва або призвело до загибелі”.

Також мова йде про нацьковування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, в тому числі порушення правил утримання тварин.

Скільки років мають давати за знущання над тваринами

Побої, знущання над тваринами тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза.

У разі колективних знущань, повторного випадку знущання – штраф збільшується від 5100 грн до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби.

За задоволення статевої пристрасті з твариною – штраф від 3400 до 8500 грн. Тварину конфіскують.

Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, винуватцю в залежності від наслідків (загибель тварини) загрожує обмеження позбавлення волі від шести місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини – обмеження позбавлення волі строком 3-5 років.

Передбачено також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю (повторно, колективні знущання, стосовно двох і більше тварин)