З початку 2019 року в Україні прийняли чергові поправки до Правил дорожнього руху. Укладачі цих поправок знову знизили допустимий ліміт швидкості пересування автомобілів, трамваїв та інших транспортних засобів у містах, селах і селищах.
Розмір допустимого перевищення швидкісного режиму також збільшився. Цілком природно, що штрафи за порушення встановлених правил дорожнього руху посилилися. Щоб новачкам їздити впевнено та без порушення, пройдіть навчання в найкращих автошколах Києва http://autoschool.net.ua/kiev/s/metro-poznyaki/.
Які поправки були внесені в ПДР
Отже, 10 листопада 2017 року Кабінет міністрів України видав постанову №883, яка почало діяти з 1 січня 2019 року. Зміни внесли в пункт 12.4 розділу 5.63.1 / 5.63.2 і розділу 33 підрозділу 5.
Тепер максимально допустима швидкість в будь-якому населеному пункті (село, селище, місто, селище, СМТ, мегаполіс) становить 50 кілометрів на годину. Для порівняння, раніше вона становила 60 кілометрів на годину.
Однак в період з 23:00 до 06:00 водії можуть рухатися по місту зі швидкістю 60 кілометрів на годину, як і раніше. Це пов’язано з тим, що в цей час доби на вулицях небагато пішоходів, інтенсивність їх пересування знижується. Тепер маркування на дорожніх знаках вже не “60”, а “50”. Швидкість пересування в районі пішохідних зон залишається колишньою – до 20 кілометрів на годину.
Які штрафи затверджені в 2019 році
Зверніть увагу, що штрафи збільшені не тільки для осіб, що перевищили допустиму швидкість, але і для:
- водіїв в стані алкогольного сп’яніння;
- громадян, які перебувають під впливом наркотичних чи психотропних засобів;
- осіб за кермом без водійських прав;
- автомобілістів, які залишили місце аварії;
Розглянемо розміри штрафів:
- 3400 грн для водіїв, що перевищили максимально допустиму швидкість. Для порівняння, до 1 січня 2019 року ця сума становила всього 510 грн;
- 3400 грн для водіїв, які зникли з місця ДТП. Раніше штраф був у кілька разів менше – 255 грн;
- 10200 грн для осіб, які не мають водійських прав. І це тільки при першому порушенні, а при повторному протягом наступних 12 місяців – 40800 грн;
- 20400 грн для громадян за кермом, позбавлених водійських прав. При повторному порушенні доведеться заплатити ту ж суму – 40800 грн за умови, що порушення повторилося менш, ніж через рік після першого.
Однак штраф виражається не тільки в грошовому еквіваленті. Якщо водій під час затримання знаходиться в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, він понесе адміністративне покарання на строк 1 рік (раніше він становив всього 3 місяці). Початок дії покарання стартує з дати правопорушення.
Термін дії водійських прав становить 2 роки, після чого можна зробити обмін без іспитів на 30 років. Але якщо водій порушив правила дорожнього руху хоча б 3 рази з моменту видачі прав, йому доведеться складати іспит, інакше термін дії прав не продовжать.
Такі суворі заходи цілком можна зрозуміти. Уряд хоче знизити кількість ДТП, де винуватці – нетверезі водії або люди, що перевищили допустиму швидкість. І такий великий стрибок в розмірі штрафів підсилить, на думку урядовців, дисципліну серед водіїв.