Результат пошуку зображень за запитом "фоп"

У франківських Центрах надання адміністративних послуг утворилися великі черги з підприємців, які хочуть до 1 січня закрити свою підприємницьку діяльність. В основному, це так звані «сплячі ФОПи», тобто підприємці з нульовим доходом. До підписання змін до закону про діяльність фізичних осіб-підприємців ФОПИ, які мали дохід, сплачували податок 5% та ЄСВ, пишуть Версії.

Якщо ж руху коштів не було, то і сплачувати не було необхідності. Тепер же, відповідно до змін, які Президент підписав 27 грудня, з 1 січня ФОПи будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Тому підприємці з нульовим доходом масово звертаються в Центри надання адміністративних послуг, щоб встигнути припинити підприємницьку діяльність до 1 січня і не платити 704 гривні соціального внеску.

Станом на 10 годину 29 грудня в ЦНАПі на Незалежності було зареєстровано вже більше 200 чоловік, більшість з них – саме підприємці. Вчора ж у на прийом зареєструвалось більше 600 франківців.

«Ми навіть прийняли рішення продовжити роботу центру на одну годину, щоб мати змогу обслужити всіх, хто взяв талони», – розповів Версіям Богдан Питель, начальник управління адміністративних послуг.

Великі черги пояснюються ще й тим, що ця послуга у ЦНАПі надається безкоштовно, тоді як у нотаріусів вона платна.