На Івано-Франківщині успішно реалізується масштабна освітня програма за підтримки швейцарських партнерів, спрямована на децентралізацію та модернізацію освітньої галузі регіону.
Керівник швейцарсько-українського проєкту DECIDE Валентина Полторак відвідала Івано-Франківську область для обговорення результатів співпраці та планування нових освітніх ініціатив в регіоні, де з 2020 року успішно впроваджується програма “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”.
“За період реалізації проєкту DECIDE в розвиток освітньої галузі Івано-Франківщини було інвестовано понад 20 мільйонів гривень проєктних коштів, що дозволило суттєво модернізувати освітню інфраструктуру регіону”, – повідомила голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації під час зустрічі з керівником проєкту.
У рамках програми DECIDE минулого року було успішно реалізовано дев’ять грантових проєктів, спрямованих на розвиток інклюзивної освіти, підвищення професійних компетенцій педагогів та покращення матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів, загальною вартістю понад 1,3 мільйона гривень, з яких 1,17 мільйона становили грантові кошти, а 192,9 тисячі – співфінансування від місцевих громад.
“Особливу увагу в рамках проєкту приділено реформі професійно-технічної освіти, зокрема, в межах напряму ‘DECIDE: ПРОФТЕХ’ було відібрано Івано-Франківську громаду, Центр профтехосвіти №1 та два ліцеї для створення інноваційного профорієнтаційного хабу”, – зазначила Валентина Полторак, підкреслюючи важливість модернізації професійної освіти.
Під час зустрічі також було представлено регіональний проєкт для обдарованих дітей “Серцем єдиним, ми – Україна!”, який другий рік поспіль реалізується на Прикарпатті, та досягнуто домовленостей щодо можливої співпраці у цьому напрямку.
“Стратегія розвитку освіти Івано-Франківщини на 2023-2027 роки, розроблена за підтримки проєкту DECIDE, враховує як сучасні освітні реформи, так і виклики, спричинені війною, що дозволяє комплексно підходити до модернізації освітньої галузі регіону”, – наголосила очільниця області.
Важливим напрямком співпраці залишається підтримка реформи “Нова українська школа”, зокрема, її третього етапу, який стосується профільної середньої освіти та має на меті створення сучасного освітнього середовища для старшокласників.