Наразі мережі йдуть від школи попри сільську раду та у кінцевому результаті будуть «впадати» у місцеву річку Манявку, пишуть Версії з посиланням на  Фіртку.

Також, немає проєкту, за яким ведуться роботи.

За поясненнями місцеві мешканці прийшли до сільського голови Володимира Монастирецького.

Очільник села пояснив, що на обговорення та розробку нового проєкту не було часу, а щоб нереалізовані кошти не повернулися назад у бюджет, довелося швидко приймати  рішення.

«У 2019 році обласна рада виділила нам кошти на облаштування нових очисних споруд. Оскільки ситуація з цим складна і навіть стояло питання про закриття навчального закладу. Щоб мене люди ні в чому не звинувачували і щоб не ходити по судах, я сказав, що ці кошти не будуть проходити через сільську раду, а нехай район передає на відділ освіти десь 900 тисяч гривень. Хочу нагадати, що спочатку труба мала йти через територію сільської ради, але оскільки громада була проти, то вирішили пустити її попри сільську раду. Оскільки ми ніякі землі не виділяли, то я мав право погодити зміни, які, хочу наголосити, розробляли відповідні служби та погодили всі структури. Ви не з мене питайте по проєкту, чи ні», – каже Володимира Монастирецький.

Та людей цікавило одне питання: «Як стічні води можна зливати у річку. Ви нам обіцяєте, що вони 100% будуть чистими?».

Сільський голова запевнив, що бочки та очисні споруди розташовані на території школи і ніякий бруд не будуть зливати у річку.

«Служби, які цим питанням займалися, гарантують екологічність. Якщо стоки будуть брудними, то закриваємо і викликаємо служби. Але вода буде чиста!», – переконує Володимир Монастирецький.

Депутат сільської ради Микола Скиданюк пояснює, що ніхто в селі не проти каналізації для школи, – вона має бути, але нічого у річку зливати у жодному разі не можна.

«Не логічно і не правильно, щоб щось йшло у річку Манявка, яка є дуже чистою. Треба прийняли зараз якесь оптимальне рішення, адже частина робіт проведена і кошти витрачені. Каналізація має бути у школі, але стічні води не мають йти у ріку – така моя позиція як еколога», – розповів Микола Скиданчук.

Люди кажуть, що крім того, на базі школи має діяти сироварня, яка також буде використовувати  шкільну каналізацію. Вони не вірять у чистоту стічних вод і бояться, що Манявці, які зараз беруть воду з річки для споживання, бо у них пересохли криниці, більше не зможуть цього робити.

Люди хочуть знати, які ж такі технології будуть використовуватися на очисних спорудах, щоб на 99% стічні води були чистими і чому систему не організували так, щоб вона після очистки йшла на технічні потреби школи, а не в річку.

Тому, після зустрічі прийняли рішення запросити 24 січня до сільської ради представників райдержадміністрації, директора школи, представників структур, які відповідають за проєкт та екологічні питання, щоб вони відповіли на питання, які турбують громаду.

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!