Цьогоріч воно було присвячене Року Сім’ї та сімейним цінностям. Серед  п’ятдесяти чотирьох паломників було сімнадцять подружніх пар, які відновили свої шлюбні обіцянки у храмі Кани Галилейської – міста, де Ісус Христос  учинив своє перше чудо.

У поїздці до Святої Землі взяли участь наймолодші подруги, що прожили разом два роки і найстарші із сорокатрирічним досвідом подружнього життя. Кожна пара, підходили до центру храму і перед престолом, кладучи руки на Євангеліє, відновлювали взаємно свої шлюбні обіцянки. Відтак священик благословив їх і просив Божої допомоги для продовження подружнього життя у радості та служінні Богові і ближнім.

Ще однією вагомою подією паломництва було відновлення хресних обіцянок на узбережжі річки Йордан: це відречення «сатани і всіх діл його», а також обіцянка служити Богові і вірити в Нього. Всі паломники мали нагоду приступити до святого таїнства Покаяння, взяти участь у Святій Літургії, поєднатися з Ісусом у святому Причасті, а відтак, відновивши хресні обіцянки, увійти у води йорданські та отримати благословення священика.

«Мета такого паломництва – укріпити віру та утвердитися в ній з допомогою Божого Слова, відвідуючи місця, де народився, зростав, проповідував, пройшов Хресний шлях, був розп’ятий, помер, воскрес і вознісся на небо наш Господь Ісус Христос. Паломництво, насамперед, має наблизити людину до Господа, а паломник покликаний роздумувати над власним наверненням і просити прощення гріхів», – кажуть організатори поїздки.

До слова, сюди, на Святу Землю, у 1906 році Митрополит Андрей Шептицький ініціював паломництво з групою п’ятсот  чоловік, а Патріарх Йосиф ходив цими стежками у 1934 році і навіть написав книжку «Паломництво до Святої Землі».

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua