Пов’язане зображення

фото ілюстративне

День вишиванки було започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів та викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні лише росли. Крім того, до нього почала долучатись українська діаспора по всьому світу, пишуть Версії.

Попри свій відносно молодий вік, святкування Дня вишиванки вже набуло широкої популярності та стало традиційним. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодної державної чи релігійної дати.

У цей день кожен охочий може долучитись, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

“День вишиванки – це важливе свято в духовній історії українського народу, оскільки ми належимо до тих народів, які впродовж віків зберегли свої символи. Ці символи відображають не тільки нашу матеріальну культуру, а й духовну. І цим потрібно пишатися та продовжувати наші традиції. Одягаю вишиванку традиційно на національні та релігійні свята. Дрес – код – одягати вишиванку під костюм – свого часу запропонував ще Іван Франко. Сьогодні ми дуже часто бачимо такий регламент в одязі. У моїй родині традиція одягати вишиванку є давньою і тому це є нормою нашого святкового вбрання”, – ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

news-image: Як ректор ПНУ Ігор Цепенда обливався крижаною водою, щоб допомогти в лікуванні колишньому випускнику

“День вишиванки для мене – це свято, яке йде з душі. День національної єдності, ідентифікації українців. Це прекрасна нагода одягнути вишиванку і побачити сотні таких самих людей у піднесеному святковому настрої. Я одягаю вишиванку нечасто. Вважаю, що це святковий одяг, який не варто використовувати на щодень. Релігійні свята, День Незалежності, День вишиванки, якісь пам’ятні дати – це ті дні, коли варто використовувати вишитий одяг. У моїй родині до вишиванки ставляться з повагою. Наприклад, моя вишиванка – це ручна робота, її вишила мама моєї дружини. Є у нашій сім’ї і жіноча вишиванка, якій сто років – це вже сімейна реліквія. Цінуємо і шануємо такі речі”, – представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігор Маслов.

“Традиції є традиції. І їх потрібно шанувати і дотримуватись. Вишиванка є символом України. І, звісно, і я, і в моїй родині на свята ми одягаємо вишиванку, – директор Департаменту житлової,комунальної політики і благоустрою Михайло Смушак.

Фото Igor Senchuk.

“День української вишиванки – можливість кожному українцю заявити на весь світ, що в нас є традиції, є національний одяг, яким пишається кожен з нас. Дуже б хотілось, щоб в цей день, справді, кожен українець вдягнув вишиванку. Вбираю вишиванку на державні свята та по неділях, коли ходжу до церкви. Дружина повністю підтримує мене, минулого року купили комплект однакових сорочок”, – депутат Івано-Франківської міської ради Віталій Мерінов.

“Будь-який привід популяризації українських традицій є позитивним. А не так давно у світі почався бум на українські вишиванки. І це насправді класно. Вишиванку вдягаю тоді, коли відчуваю в тому потребу. Маю чотири вишиванки. Одну з яких ніколи не вдягав, вона передається в родині, бо була вишита в 40-роках для бійця УПА. Моя улюблена сорочка – вишивана чорним і червоним”, – депутат Івано-Франківської Обласної ради Святослав Никорович.