Захід відбувся за сприяння Центру підвищення кваліфікації державних службовців і керівників державних підприємств, установ й організацій. А це свідчить про нові підходи підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування.

Світлина від ПУЛЬС Децентралізаційний марафон.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук у своєму виступі перед учасниками заходу зазначив: «Формуючи моделі розвитку громад, важливо акцентувати увагу на стратегічному плануванні розвитку із залученням жителів громади, підприємців. Тобто формувати місцеву демократію. Сьогодні в Державному бюджеті на 2019 рік закладено кошти на розвиток інфраструктури в частині ДФРР та інфраструктурної субвенції, що передбачає написання проектів. За час децентралізації ОТГ Прикарпаття використовували ці кошти на 100 відсотків, тобто без повернення у Держбюджет». Проте Юрій Стефанчук звернув увагу, що для формування місцевої економіки цього ресурсу є недостатньо. Тому основним акцентом в роботі громади є формування команди для написання проектів у міжнародні фонди. Отож основним акцентом сьогоднішнього заходу є залучення фахівців з досвідом реалізації міжнародних проектів, що дасть можливість громадам упорядкувати свої знання та активізувати внутрішній потенціал задля залучення цього ресурсу.

Світлина від ПУЛЬС Децентралізаційний марафон.

Експерт з проектного менеджменту Микола Скиданюк, який модерував захід, ознайомив його учасників з нормативно-правовою базою та зробив загальний огляд джерел фінансування проектів. Також поінформував про особливості написання проектної заявки, як методу отримання донорської допомоги та розповів про діяльність міжнародних та вітчизняних фондів. Зокрема експерт акцентував увагу на підготовці проектної заявки на отримання гранту на прикладі японської програми грантової допомоги «КУСАНОНЕ». Також Микола Скиданюк розповів про ресурси, де можна знайти актуальні грантові пропозиції.

Світлина від ПУЛЬС Децентралізаційний марафон.

З методологією стратегічного планування місцевого розвитку із залученням громади ознайомила присутніх консультант з місцевого економічного розвитку АМУ Галина  Васильченко. За словами експерта, стратегія розвитку громади матиме успіх, якщо це буде не просто красиво написаний текст, а договір між активними гравцями громади про спільне бачення її майбутнього. «Всі проекти, які виконує громада, повинні бути під парасолькою стратегії розвитку. Тільки тоді синергія громади і влади забезпечить настання швидкого зростання», – наголосила Галина Васильченко.