http://www.segodnya.ua/img/article/5244/12_main.jpg

 

 Незвичайний скандал нещодавно стався у Верховинському районі на Івано-Франківщині: колектив школи в селі Ільці звернувся до райвідділу міліції зі скаргою на те, що в школі невідомі підсипають сіль, перець і пісок під двері кабінетів, пише  сайт «Сегодня».

 

За словами вчителів, це роблять мольфари (місцеві чаклуни і чаклунки – . Авт.), щоб вижити зі школи нинішнього директора і зробити напруженою психологічну обстановку.

 

Правоохоронці на незвичайний виклик з’їздили  але визнають: ознак кримінального злочину вони не знайшли.

 

Директора школи Василя Стецика ми застали на робочому місці. Про недавні події він воліє не згадувати – лише визнається, що доводилося навіть чергувати в школі ночами, щоб зловити за руку того  хто підсипає перець під двері і пошкоджує сантехніку.

 

«Основна мета заяви була – повідомити про те, що відбувається і попросити допомоги, – відверто говорить з нами директор . – Але міліцейська перевірка і розслідування відчутних результатів поки не дали». Він також додав, що через речовини, розсипаних під кабінетами, його підлеглі починали чхати.

 

Цю обставину вчителі попросили вказати у заяві до міліції, адже дії невідомих порушників привели до розвитку алергії у співробітників школи.

 

Про те, що школа стала майданчиком для експериментів нечистої сили, «Сегодня» підтвердив і начальник управління освіти Верховинської райдержадміністрації Василь Гуцуляк.

 

«Новий директор розповів, що невідомі підсипали речовини типу солі і перцю під двері і забивали санвузол школи ганчірками, – розповів «Сегодня» Василь Гуцуляк. – Директор написав звернення до райвідділу міліції, але працівники міліції нас поки не інформували, чи знайшли вони тих, хто порушував порядок. Я можу тільки сказати, що напередодні за рішенням загальних зборів були звільнені попередній директор школи і її мама – вона займалася канцелярською роботою. Але ж у них могли залишитися запасні ключі від будівлі школи. Може, вони почали мстити … Люди кажуть, що все, що було підсипано , – це мольфарство, для залякування».

 

«Сегодня» розшукала місцевого дільничного, якому довелося розбиратися в містичному конфлікті.

 

«Так, була така ситуація. Педколектив школи села Ільці звернувся із заявою про те, що в приміщенні невідомі підсипають пісок і сіль, – розповів «Сегодня» дільничний Ярослав Кіщук. – Ми не можемо з’ясовувати, чи було це мольфарство чи ні – я про мольфарство почув вже після того, як було проведено міліцейську перевірку».

 

За словами Кіщука, в ході перевірки ознак кримінального злочину виявлено не було.