zno-2015
Впродовж останніх кількох років перед кожним випускником школи постає питання: складати Зовнішнє незалежне оцінювання та вступати до ВНЗ чи ні. Звісно ж, у більшості випадків відповідь позитивна, проте таке випробування не кожному під силу. І тут мова іде не тільки про абітурієнтів, а й про тих, хто складає тести для ЗНО. Прниаймні так вважають вчителі шкіл та тисячі учасників випробування, які зібрали підписи під вимогою анулювати чотири завдання тестів з української мови та літератури.

Тестування з української мови відбулося 24 квітня, а вже наступного дня з’явилася петиція до директора Центру оцінювання якості освіти з вимогою анулювати чотири завдання тесту. Її вже підписали майже сім тисяч осіб.

Школярі були обурені питаннями до завдань, що стосуються фрагмента з твору української письменниці Галини Пагутяк. За їхніми словами, запропоновані варіанти відповідей на поставлені питання синонімічні, в той час як відповіді на них – абсурдні.

“Текст філософський. Він цікавий, але питання до нього сформульовані досить дивно. Я не знаю, чи всі вчені, чи всі вчителі, які були в експертній групі, яка складала завдання, змогли б дати однозначну відповідь на ці питання”, – сказала вчитель української мови та літератури львівської СЗШ №8 Оксана Галанік.

У Центрі оцінювання якості освіти всім обуреним відповіли, що розберуться в ситуації. Долю спірних тестів вирішать на початку травня, коли проаналізують, скільки учасників ЗНО про них спіткнулися.

Цього року запроваджується нова система визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, повідомили в прес-службі Міністерства освіти. Тести, на відміну від минулих років, будуть розподілені за категоріями складності і стануть оцінюватися за системою “склав / не склав”, -повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.