Коло замкнулось. Однак, юристи YouControl звернулись до суду, який зобов’язав правоохоронців НАБУ внести заяву в їх реєстр та почати досудове розслідування.

Як вже повідомляли раніше, слідчий СБУ Денис Мазурков та прокурор ГПУ Олеся Скрипник ігнорують судові ухвали щодо повернення коштів, незаконно вилучених під час обшуків СБУ у березні 2017 року. Нещодавно мало бути чергове засідання, але суд перенесли на 17 січня.

У зв’язку з цими порушеннями юристи компанії YouControl звернулись в Національне антикорупційне бюро із скаргою за статтею 364 (зловживання владою або службовим становищем), що стосується невиконання слідчим СБУ Денисом Мазурковим та прокурором ГПУ Олесею Скрипник 7 (!) судових ухвал щодо повернення коштів.

Правоохоронці НАБУ направили цю заяву в ГПУ для проведення перевірки правомірності дій відповідних посадових осіб.

У відповіді на запит НАБУ пояснила свої дії:

За результатами розгляду в межах компетенції вказаної заяви підрозділом детективів встановлено, що в заяві не викладено об’єктивних даних, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності детективів НАБУ”.

Однак, діяти подібним чином НАБУ могло, якщо б це було звичайним зверненням громадян. Закон “Про звернення громадян” не поширюється на порядок розгляду заяв, встановлений кримінальним процесуальним законодавством для розгляду заяв про вчинення кримінальних правопорушень.

А ось ст.214 КПК України гарантує:

Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення … , що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань”.

Зрештою зазначена заява потрапила до прокурора ГПУ О. Скрипник, а від неї до слідчого відділу СБУ. Тобто заяву про злочин отримали ті, хто фактично й порушує закон, що заборонено навіть законодавством про звернення громадян.

Ми написали скаргу у НАБУ, бо вважаємо, що злісне ігнорування ухвал суду про повернення коштів з боку прокурора ГПУ та слідчого СБУ є тиском на компанію та на моїх родичів, у яких незаконно забрали гроші. Однак, отримав лист з ГПУ за підписом Олесі Скрипник, на яку ми й написали скаргу, що нашу заяву, яка до неї надійшла з НАБУ, вона направляє до СБУ для “організації розгляду щодо можливих неправомірних дій співробітників СБУ” і що про наслідки розгляду мене проінформують у визначений законом строк. Тобто люди, які ігнорують закон і на яких ми скаржились — самі себе перевірятимуть?”, ‒ дивується Сергій Мільман, директор компанії YouControl.

Юристи YouControl звернулись до суду з приводу невиконання правоохоронцями НАБУ службових обов’язків. 27 грудня суддя Солом’янського суду О. Букіна винесла рішення зобов’язати правоохоронців НАБУ внести заяву у ЄРДР.

Ми спеціально звернулись до НАБУ в рамках їхньої підслідності. На сайті НАБУ чітко визначено, що 364 стаття, а саме зловживання владою та службовим становищем є в рамках їхньої підслідності, так само, як і прокурори та слідчі ГПУ (крім Спеціалізованої прокуратури). Тому ми вважаємо, що НАБУ відповідно до ст.214 КПК України має внести відомості у заяві до ЄРДР та почати досудове розслідування. З дня на день ми очікуємо отримати письмове підтвердження про початок процесу та сподіваємось на його об’єктивний результат”, ‒ каже Данило Глоба, адвокат, заступник директора з правових питань компанії YouControl.