Експерт порівняв ціни на продукти в Україні та Польщі, цифри ...

Скільки нині правлять за новий врожай? І чи варто чекати зниження цін? Жанна Дутчак – дізнавалася.

Дешева редиска, огірочки, капуста. Підходимо, вибираємо, недорого.

Галина жваво закликає покупців. Каже, ціни на продукти у неї чи не найнижчі на ринку. Молода картопля – 32 гривні за кілограм, капуста – 14. Усе свіже, від українського виробника. Імпортні овочі теж є. Як от турецькі помідори, перець. Різниця в ціні з вітчизняними – всього дві-три гривні, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

Галина, продавчиня:

Наше цього місяця вже на повний старт йде. Вже є клубнічка наша закарпатська, огірочки, корнішони, що ще є нашого..цибулька наша молоденька, бурячок вже наш.

Пані Надія торгує на базарі вже тридцять років. Каже: ціни на овочі нового врожаю нижчі за минулорічні – частково через карантин. Адже чимало їхніх покупців тепер закуповуються у великих магазинах.

Редиска коштує 15 гривень за кілограм, думаю це дуже доступна ціна. Того року не було такої ціни як 15 гривень. Молода капуста взагалі впала в ціні 12 гривень кілограм.  Місяць тому була 40 гривень, 35 гривень.

Подешевшала й полуниця – від рекордних двохсот до вісімдесяти гривень за кілограм. Припускають – все через погіршення погоди.

Надія Петрунів, продавчиня:

Заливає всі полуниці, хліба заливає, картоплю. Люди не знають, що чекати, люди продають за безцінь.

Ціна тримається лише на огірки – 35 гривень за кілограм. Їх доставляють переважно з теплиць Заліщиків на Тернопільщині. А більшість овочів на франківському ринку із Закарпаття. Місцеві виробники тільки починають збирати врожай. Продавці сподіваються, проблем із постачанням не буде. Врожаї городини прогнозують хороші. А якщо погода сприятиме, то ціни на овочі та фрукти й надалі падатимуть. Сподіваються на це й покупці.

Даниїла, покупець:

– Як вам ціни? – Знаєте, якби ще трохи більше пенсії то були б нормальні. А то дві тисячі не можу собі нічого позволити.

Іван Федорович, покупець:

Які були ціни, такі і залишилися. Може десь на гривню. Що більше що менше. Ну інакше не може бути. Починають то люди привозити. То буде більше і може дешевше. Я хочу пару огірків купити. Бачу ціна була 35 так і лишилася.

А ще у Франківську відзначають, що після відкриття ринків, овочі почали нарешті дешевшати і в маркетах. Нині вони практично зрівнялися з базарними.

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!