Під час вибору ноутбука дуже важливо дивитись на показник оперативної пам’яті, адже саме вона відповідає за швидкість та продуктивність пристрою. Що потрібно знати про ОЗП, щоби вибрати найбільш влучний варіант пристрою, розкажемо далі.
Що таке оперативна пам’ять і для чого вона потрібна
Ноутбук складається з багатьох компонентів, але найголовнішими є три. Перший – це процесор, який відповідає за роботу. Другий – жорсткий диск, який зберігає всю потрібну користувачу інформацію. Ну і третій – це оперативна пам’ять, яка відповідає за запущені процеси у системі. Перед тим як купити ноутбук у Івано-Франківську, останньому пункту варто приділити не менше уваги, ніж першим двом.
Якщо порівнювати оперативну пам’ять із внутрішньою, то вони абсолютно різняться своєю роботою. Спільним є тільки те, що обидва елементи створені для зберігання даних. Якщо на жорсткому диску зберігається інформація постійно, то оперативна пам’ять трохи по іншому виконує завдання. ОЗП призначена для запису, зчитування та зберігання інформації у поточний момент, тої, яка потрібна для роботи програм чи інших процесів. Чим вона більша, тим більше процесів може бути оброблено одночасно. Таким чином оперативна пам’ять відповідає за швидку роботу ноутбука.
Скільки оперативної пам’яті має бути в ноутбуці
Як вже було сказано раніше, від ОЗП залежить швидкість роботи ноутбука та можливість працювати в режимі багатозадачності. У виборі обсягу оперативної пам’яті потрібно орієнтуватись на власні потреби.
- 4 Гб – це найнижчий показник, допустимий у роботі за ноутбуком. Такі моделі підходять для користувачів, які не будуть виконувати різних складних задач. Моделі з таким обсягом можуть відтворювати відео/фільми, відкривати найлегші програми, забезпечувати нормальну швидкість роботи в браузері.
- 8 Гб – це вже набагато кращий показник. Маючи ноутбук із таким обсягом ОЗП, користувач може швидко та якісно працювати в будь-яких офісних програмах, відкривати одночасно декілька додатків без зниження швидкості, здійснювати пошук в браузері, переглядати відео/фільми/фото, слухати музику і грати в не дуже потужні ігри. Варто відмітити, що для редагування фото також може вистачити 8 Гб, якщо це робити в не дуже потужних програмах.
- 16 Гб – цей обсяг ідеально підійде геймерам, для яких чим більше ОЗП, тим краще. Сучасні ігри вимагають високих налаштувань. Також на моделі із 16 Гб варто дивитись графічним дизайнерам, відеографам і професійним редакторам фото.
Ноутбук купується раз і на багато років, тому краще вибирати моделі із кращими характеристиками, зокрема оперативною пам’яттю. Треба розуміти, що сама операційна система та програми з часом будуть лише важчі, а це означає, що мала кількість ОЗП просто не потягне навантаження. В каталозі Алло у Івано-Франківську можна знайти моделі під вимогу будь-якого покупця. Є як бюджетні ноутбук, так і дорогі. Крім цього, покупець точно отримає гарантію до товару, зручний спосіб доставки та оплати.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!