Для цього на непідконтрольних наразі Україні територіях проведуть вибори. Їхню легітимність мають підтвердити спостерігачі ОБСЄ. Після цього заплановано закріплення постійного особливого статусу цих територій.

Активісти заявили про державну зраду та «безстрокову акцію проти капітуляції». До протестів долучився також Івано-Франківськ, де вже створюють штаб спротиву.

Версії  спитали, що з цього приводу думають прикарпатські експерти?

Результат пошуку зображень за запитом "Мирон Дмитрик"

Мирон Дмитрик, юрист, шеф-редактор сайту СТИК

Будь-які поступки Кремлю чи їх колаборантам в ОРДЛО – це шлях не до миру, а до капітуляції. Підписуючи т.зв. “формулу Штайнмаєра”, Зеленський підписує вирок. І якби це був вирок самому Зеленському – то й біс з ним. Але це вирок незалежності України. Відчуваю запах палених шин. Чи призведе це до дестабілізації? Як можна дестабілізувати те, що вже дестабілізоване вибором умовних 73%?

Результат пошуку зображень за запитом "Олексій Петечел"

Олексій Петечел, кандидат юридичних наук, доцент

Не існує такої формули. Це думка однієї людини, яку було висловлено кілька років тому. Росія вчепилася за цю тезу і намагалася її просувати. Донедавна це ігнорувалося, але останнім часом Росія це активно і успішно провела. Реалізація в такому вигляді однозначно призведе до втрати суверенітету. Ми відкриваємо скриньку Пандори для України.

Право вільно висловлюватися є природним правом людини. Тому активні громадяни вирішили висловити свою позицію. З врахуванням того, що відсутні будь-які пояснення з боку президента, то занепокоєння і недовіра зростають. І громадяни хочуть продемонструвати свою позицію. Жодної дестабілізації не буде, але мовчки спостерігати не будемо.

Результат пошуку зображень за запитом "Святослав Никорович"

Святослав Никорович, депутат Івано-Франківської обласної ради

Поки формула не імлементована в наше законодавство, це не більше, ніж папірець. Однак зараз стоїть більший виклик, чи український парламент готовий разом здавати позиції і поступатися. Вже всім ясно, що “формула” є вимогою Росії. Німеччина вітає такий крок, звісно ж, інтереси України нікому у світі не цікаві крім нас самих. А от чи народні депутати будуть готові проголосувати за поступки, ось тут криються серйозні загрози.

Що стосується, акцій протесту – це нормальна й адекватна реакція суспільства. Ми ж демократичне суспільство. Головне, щоб не було провокацій і на них ніхто не вівся.

Результат пошуку зображень за запитом "Вадим Войтик"

Вадим Войтик, шеф-редактор видання Galka.if.ua

У Зеленського, гадаю, дві мети. Перша – закінчити війну на будь-яких умовах. Ймовірно там припускають, що припинення щоденних новин про втрати на фронті, бодай якийсь прогрес з деокупації спише зраду. І не безпідставно. Той же обмін наших на цінного свідка вже сприймається народом як припустима плата. Ну попіаритися Путін, що змусив нас взяти назад сепаратистів, ще й вручити їм легітимність через вибори. Зате бойові дії закінчаться, а удільні донецькі князьки матимуть шанс перепаювати віджату власність.

Друга – в Зе вірять, що саме вони і виграють навіть фейкові вибори. Що бойовики реально дістали, а весільні фотографи матимуть шанси на перемогу.

Тож формула може й спрацювати. Принаймні, такі ставки, мені здається.

Павло Лодин, політолог

Насправді подібний крок не є несподіваним для тих, хто пильно стежить і аналізує ситуацію впродовж останнього часу. Справа в тому, що ще на попередній зустрічі представник від України в контактній тристоронній групі Леонід Кучма відмовився підписатися над запропонованим документом. Вже тоді почали закрадатися сумніви, що Україні пропонують погодитися на неоднозначні умови, продиктовані Кремлем. Власне тоді в медіа просочилася і почала активно циркулювати сумнозвісна «формула Штайнмайера», певні роз’яснення по цьому дали в Офісі президента та від офіційних осіб українського МЗС. При цьому, сама формула є доволі ефемерною, я би навіть сказав своєрідним політичним мемом, адже існує багато її різночитань, версій, чи пропонував чи ні щось подібне тодішній глава МЗС Німеччини, чи не було перекручувань з боку російської сторони.

Відповідно, складно це називати «зрадою» чи «перемогою». Якщо відкинути емоції, насправді йде імплементація Мінських домовленостей, що підписувалися ще в умовах активної фази агресії Росії проти України. Слід розуміти однак, що сьогодні вже інша ситуація і в політичних рішеннях слід виходити з національних інтересів і актуального стану справ. Чи добре, що така реакція суспільства, зокрема активістів в Івано-Франківську? Думаю, що так, тому що це сигнал, як ставляться до подібного сценарію частина суспільства. Адже попри високий рівень легітимності нової влади, підтверджений президентською і парламентською кампаніями, їй слід розуміти чутливість хай меншості, проти доволі активної, серед яких є і ветеранська спільнота російсько-української війни. Найбільша проблема, що була провалена комунікація щодо роз’яснення кроків у даному процесі. Це і є найбільша загроза дестабілізації: що і надалі буде все робитися без детальних роз’яснень і відповідно вільних інтерпертацій у експертному середовищі і суспільстві загалом. Тому потрібно владі ініціювати широкий національний діалог з приводу вирішення проблеми Донбасу, що враховуватиме чутливість до неї всіх суспільних груп в Україні.

Результат пошуку зображень за запитом "Віталій Мацьоцький"

Віталій Мацьоцький, журналіст «Дорожнього контролю»

Головна проблема –  в імовірних виборах на окупованих територіях, невизначеності з кордоном і  в цілком очевидно прихованих від суспільства домовленостях з Путіним.

З затверженого владою тексту “ОБСЄ засвідчить, що ці вибори відбулися у повній відповідності до законодавства України та демократичних стандартів” це часом те ОБСЄ, що неодноразово засвідчило про те “что іх там нєт”?

Результат пошуку зображень за запитом "Роман Реведжук"

Роман Реведжук, журналіст

Партія Порошенка замість організувати широку дискусію з приводу так званої “формули Штайнмаєра”, як і належить діяти справжній опозиції – займаються самопіаром. В агонії вони готові підбурювати людей на “майдани” у протистояння величезній електоральній підтримці Зеленського. Це спричинить побоїще та кровопролиття в середині України і розв’яже можливості дій для Росії. Виходить їм начхати на країну, яка не переживе найменших протистоянь. Головне ловити хайп на безпорядках і валити все на діючу владу. Як можна так бажати влади – н е р о з у м і ю. Але я з таким категорично не згоден і закликаю до відвертої розмови всіх. Адже розумію, що ніякої формули не має, є намагання підмінити політичні поняття. Зрозуміло треба бути пильним, бо Росія шукає можливостей, щоб уникнути відповідальності за агресію проти України. Але точно не в спосіб розвалу України. Та станом на зараз, ще нічого не підписано, а що саме і як підписувати, потребує роз’яснення суспільству. І про це знає Порошенко, бо він якраз володіє деталями, якими й самі маніпулюють.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!