Будівництво

Ця земельна ділянка – майже два гектари – в мікрорайоні Пасічна Івано-Франківська міськрада на три роки віддала в оренду будівельній фірмі ще в дві тисячі десятому. За цей час тут виросли дві багатоповерхівки. Забудовник встиг освоїти тільки половину території. Хотів будувати далі – але чиновники термін оренди не продовжили.

Про це пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

“Івано-Франківська міська рада, як власник земельної ділянки за адресою вулиця Галицька-Витвицького, вирішила залишити її в комунальній власності, оскільки ця ділянка була вільною від забудови”, – говорить Віктор Буджак, начальник відділу правового забезпечення Департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради.

На порожній території – на прохання місцевих жителів – облаштували сквер.

“Проведено мощення, освітлення, лавочки, тренажери. І, відповідно, використовується за цільовим призначенням”, – говорить Тарас Фотула, місцевий житель, правозахисник.

Але забудовник – пішов до суду. Вимагає, щоб йому або продовжили договір оренди, або – запропонували нову ділянку.

“Платити оренду за ці 1,8 гектарів. Це дуже багато грошей. Місто має відшкодувати ті витрати, які ми понесли. Я три роки звертаюся і публічно в газетах, до мера, давайте підпишемо мирову угоду. Якщо щось забираєте, потрібно щось дати “, – говорить Віталій Заріцький, керівник будівельної компанії ТОВ” Тора-10 “.

За 4 роки судових процесів – винесено вже з десяток рішень. Останнє – івано-франківського обласного господарського суду. Там визнали право забудовника на землю. Місцеві жителі заявляють: знищити сквер не дадуть. Це єдина зона відпочинку. На вихідних і вечорами тут не проштовхнутися.

“Це просто жорстоко людей замурувати в бетоні і не дати їм якогось шансу для відпочинку”, – говорить Марія Лугачов, місцева жителька.

Крапку в цій справі поки ставити рано. Івано-франківська мерія вже подала апеляцію на рішення госпсуду. Судове засідання має відбутися вже в кінці травня.