sud

Микола Перцович

Нагадаємо, все почалося в місцевому кафе «Ґаздів сховок», де він разом із друзями відзначав стипендію. Хлопці щось не поділили із сусідньою компанією, на Перцовича налетіли четверо, кинули на підлогу, били ногами. Бійка закінчилася, коли хлопець втратив свідомість. Його віднесли до квартири, яку він винаймав, відливали водою, намагалися самотужки відкачати, викликали швидку допомогу, та врятувати хлопця так і не змогли.

Тоді міліція швидко затримала усіх чотирьох підозрюваних – хлопців 17-18 років. Їх посадили під домашній арешт. Кримінальне провадження відкрили за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України (тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого), пізніше перекваліфікували на статтю 115 – умисне вбивство. Ще пізніше відкрили ще одне провадження за фактом хуліганства.

Трагедія сталася в самому центрі Кутів

Тіло Перцовича направили в морг, де одна за другою відбулися дві судово-медичні експертизи. Обидві визначили, що причиною смерті стало хворе серце на фоні вживання алкоголю. «Тілесних ушкоджень, які б знаходилися в прямому причинному зв’язку з настанням смерті потерпілого, на тілі немає», – розповідав тоді начальник Косівського райвідділу міліції підполковник Микола Нємцов.

Згодом призначили ще одну експертизу, комісійну. Вона мала дати остаточну відповідь на причину смерті. Як розповів адвокат Ярослав Мельничук (він представляє інтереси старшого брата Миколи Перцовича, який є потерпілою стороною в справі), недавно стали відомими результати цієї експертизи – смерть наступила саме від тілесних ушкоджень.

Поки відбувалася експертиза, справу передали до слідчого управління обласного УМВС. А вже зовсім недавно слідчі передали матеріали до Косівського районного суду. Коли почнуться слухання, ще невідомо. Як розповів Ярослав Мельничук, наразі його клієнт ще не отримав судової повістки.