Все через початок опалювального сезону. Високий рівень забруднення повітря фіксують в кількох мікрорайонах, пишуть Версії з посиланням на  Фіртку.

Як повідомив куратор проєкту Eco-City з вимірювання показників якості повітря Олексій Трелевський, цьому сприяє безвітряна погода.

“При такому забрудненні намагайтесь уникати перебування на вулиці та не провітрюйте кімнати”, – попереджає Трелевський.

Переглянути карту якості повітря можна ТУТ. Чим червоніші позначки — тим забрудненіше повітря.


Довідково:

У 2018 році юні робототехніки розробили прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino. Заручившись підтримкою BeeGreen, Yellow Leaf  Technologies та Urban Space 100 створили першу в Україні мережу онлайн моніторингу стану якості повітря в м.Івано-Франківську. Зокрема, Дмитро Обухов учень 9 класу, програміст Arduino та Eco City, розробив ПЗ для пристроїв моніторингу якості повітря #EcoCity,  #ЕкоТруба, #AirFresh та #AirHome.

Дані пристрої можуть моніторити онлайн дрібнодисперсний мікропил PM1, PM2.5 та PM10, концентрацію вуглекислого газу у повітрі, формальдегід, радіацію, шум, температуру, вологість, атмосферний тиск, виводити дані на дисплей, виводити дані на сервер, управляти витяжкою, оновлювати ПЗ дистанційно. А це значить, що станції моніторингу можна встановлювати на вулиці та всередині приміщень.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!