У Миколаєві стартував судовий процес у справі ” Врадіївський гвалтівників “

Обвинуваченим міліціонерам Євгену Дрижаку і Дмитру Поліщуку , а також таксистові Сергію Рябіненкові інкримінують замах на вбивство і ряд інших злочинів. Захист обвинувачених намагається відтягнути розгляд справи .

Колегія суддів Першотравневого міжрайонного суду 26 вересня почала розглядати справу ” Врадіївський гвалтівників ” . Засідання суду було виїзним і проходило в приміщенні Апеляційного суду Миколаївської області.

Обвинувачених капітана міліції Євгена Дрижака , лейтенанта міліції Дмитра Поліщука і таксиста Сергія Рябіненка доставили до суду під конвоєм. Перед будівлею суду обвинувачених зустрів пікет з десятків людей , серед них журналісти , представники сторін і громадські.

Захисник обвинуваченого Дрижака подав клопотання про те , що суд не може розглядати справу , оскільки він має в своєму розпорядженні не ой обвинувальний акт. Але судді пояснили це технічною помилкою (невірно вказано номер ) і призначили подальший розгляд в цьому ж суді. Наступне засідання відбудеться 8 жовтня , о 10:00.

Зазначимо , що прокурори просять продовжити суд тримання обвинувачених під вартою ще на 2 місяці.

Як повідомлялося , наприкінці червня в Миколаївській області була побита й згвалтована 29- річна мешканка смт Врадіївка Крашкова . У скоєнні злочину підозрюються двоє правоохоронців – лейтенант Дмитро Поліщук та старший лейтенант Євген Дрижак . У побитті також брав участь місцевий таксист Михайло Рябіненко .

Поліщук та Рябіненко були арештовані 30 червня, а перебування Дрижака на волі викликало протести з боку місцевих жителів. У ніч з 1 на 2 липня жителі Врадіївки , обурені згвалтуванням односельчанки , штурмували райвідділ міліції. Вони зламали ворота , закидали адмінбудівля камінням і побили скло .

2 липня Дрижак був затриманий. 3 липня суд Центрального району Миколаєва суд задовольнив подання прокуратури і обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці.

5 серпня трьом підозрюваним вручили повідомлення про підозру у вчиненні замаху на вбивство. Їх дії перекваліфіковано з ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу (заподіяння тяжких тілесних ушкоджень) на ч.2 ст.15 , п.п 4,6,9,12 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу – вони підозрюються у скоєнні закінченого замаху на умисне вбивство , вчинене з особливою жорстокістю , з корисливими мотивами, з метою приховати інший злочин , за попередньою змовою групи осіб.

Крім того, одному з підозрюваних інкримінують скоєння розбійного нападу , ще двом – вчинення згвалтування , розбійного нападу , а також ряду службових злочинів .