Які б матчі не проходили в турі чемпіонату Екстра-ліги, але якщо в ньому грають між собою “Ураган” та “Енергія”, то всі інші події відсуваються на другий план. Так і буде знову, в 9-му турі регулярного чемпіонату, тим більше що у ньому і буде-то зіграно всього два матчі.

Минуло трохи більше чверті турнірної дистанції, і для івано-франківської та львівської команд все поки закономірно – обидві вони знаходяться в четвірці. Але, думається, що на даний момент голови наставників обох команд більше зайняті не місцями в турнірній таблиці, а пошуками тієї гри, яка повинна дозволити вирішувати поставлені керівництвом завдання. І в цьому аспекті наставник “Енергії” Олександр Косенко має однозначну перевагу перед своїм колегою по тренерському цеху Сергієм Гупаленком. Ні, ніхто тут не говорить, що гра львів’ян зараз сама досконалість, але напрямок, по якому треба до нього йти, команда намацала.

Що говорить про це? Існує певний взаємозв’язок: як тільки футболісти показують результат, до них приходить впевненість, що в свою чергу знаходить відображення на грі, потім на результаті, ну і так далі. Схоже, саме на такій хвилі знаходяться “енергетики”. У пресі вже зазначалося, що представники львівського клубу внесли значний внесок в успішний виїзд нашої збірної команди до Італії.

Навіть у проведеному після повернення додому матчі проти “Кардинал-Рівне” “збірники” виглядали нехай не так яскраво, але все одно свою високу марку витримали. А ось вже по матчу з “Локомотивом” можна говорити, вони були справжніми лідерами, що на майданчику був єдиний колектив, об’єднаний однією задачею, причому, добре керований головним тренером. Команда грала в Харкові з чітко вибудуваною установкою на гру, витримала її протягом усього матчу і не дала собі послаблення навіть на останніх секундах.

Ще обов’язково варто відзначити, що за лідерами потягнулися і новачки команди. Гра проти “Локомотива” Тараса Кузя і братів Михайла та Миколи Грицин показала, що ці хлопці дуже хорошими темпами освоюють тонкощі “енергетичної гри”, і це вже зараз дозволяє Олександру Косенку по ходу матчу використовувати різні тактичні схеми.

Що ж до господарів паркету в майбутньому матчі, то віддані шанувальники “Урагану” перебувають у стані очікування, коли ж команда набере обертів. На даний момент Сергій Гупаленко має одну чітко вибудувану четвірку у складі Валєнка, Сімки, Шотурми і Будняка, але тільки їх силами витягувати матчі складно. Поки процес пошуку оптимального варіанту другого квартету триває, команда втрачає дорогоцінні очки. “Енергія” – такий суперник для івано-франківців, де кожен футболіст команди викладається по максимуму, а іноді і стрибає вище голови. Відповідь на питання, який він цей максимум зараз у гравців “Урагану”, і дізнаємося за підсумками матчу.

Центральний матч туру обслуговуватимуть арбітри Андрій Івашина та Леонід Жиронкін. Перший в нинішньому сезоні вже працював на двох матчах Екстра-ліги, причому по одному разу на матчі “Урагану” (нічия з “Локомотивом” 2:2) і “Енергії” (перемога над “Кардинал-Рівне” 3:0). Для луганського арбітра гра в Івано-Франківську буде серйозним випробуванням – для нього робота на матчі чемпіонату Екстра-ліги буде дебютною не тільки в сезоні, але і вперше в його кар’єрі.

Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ, прогноз futsal.sport.ua – 1:3.

Гра відбудеться сьогодні, 16.11 в манежі Коледжу фізичного виховання.

Початок матчу о 14.00 годині