1

«Скарб» – це художній твір, який описує літню детективну пригоду трьох звичайних підлітків – Юрка Покорського, Михайлика Рихлика та Васька Колитки. Їх різнили багато речей (умови виховання та проживання, оточення, стан здоров’я, домашні обов’язки тощо), але хлопці мали щось спільне, що поєднало їх назавжди. Спільними були життєві пошуки і таємниця літа 1997 року.

Повість містить дві сюжетні лінії – 1907 та 1997 років, які відбуваються в одному з сіл Галичини. Від початку і до останньої сторінки повісті інтригу тримає динамічний сюжет. Ця історія цілковито реальна, але водночас і фантастична.

Автор Богдан Галюк – християнський проповідник та журналіст з Івано-Франківська. Засновник та головний редактор християнської молодіжної газети «Рибка» (2004-2012 рр.), редактор всеукраїнської газети «Експрес» (2008-2010 рр.), секретар відділу освіти Церкви Християн Віри Євангельської України (з 2011 р.).

«Цей твір – моя ода Книзі, яка стала найбільшим скарбом життя. Ця Книга – Біблія. А також вдячність декільком поколінням прабатьків, які молили Господа за мою щасливу долю, – каже автор, презентуючи читачам свою повість. – Не ми обираємо країну, родину і дім, де народжуємося. Не ми будимо на світанні струджених батьків і гонимо їх на панське поле, щоб «було хоч хліба вдосталь в хаті для дітей», не ми насичуємо щедрістю їхні душі для каліки, сироти та вдови, щоб колись «вернулося теє в поколіннях», не ми стискаємо їхнє серце од жалю, коли вони услід озлобленому та зарозумілому своєму ж насліддю з любов’ю тихо шепочуть: «А може, вернеться, може, одумається…»

Не ми пізньої ночі змушуємо старих-престарих людей гасити лампадку, схиляти біля постелі натруджені коліна і молити Бога за своїх нащадків: дітей, внуків та правнуків. Не ми…

Ми просто народжуємося. Малими дітьми. А далі світ, той непривітний ключник життєвого лабіринту, приймає рожеву душу у свої обійми і так аж до скону хоче стиснути, вдушити.

Але ми боремося і виживаємо. Спираючись на чужий досвід та теплість родинного затишку, на звершене щире молитовне заступництво праотців, беремо до рук Книгу і читаємо послання Бога».

 

Повість вийшла в світ у видавництві ТОВ «Нілан-ЛТД» у Вінниці.

 

Галюк Б.П.

Скарб. – Вінниця.: Нілан-ЛТД, 2015. – 132 с.

 

Замовити книгу можна за телефонами:

– офіс Відділу освіти ЦХВЄУ (+3 (068) 899 19 06 – Марія)

– офіс Медіаслужіння ЦХВЄУ (+3 (097) 751 23 77 – Анатолій)

 

Прес-служба служіння 5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ