У сусідній області стався землетрус

Поштовхи зранку о 7:22 відчули мешканці Долини, Болехова, Вигоди і навколишніх сіл. Потужність зафіксованих поштовхів – 3,2 за шкалою Ріхтера. Епіцентр землетрусу знаходився на глибині 2 км в районі міста Долина Івано-Франківської області.

Мер міста Долина розповів про подію та припустив, що землетрус міг бути спровокований активною людською діяльністю, адже його епіцентр прийшовся якраз на зону активного нафтогазовидобутку (Якубів, Солуків, Підбережжя, Тяпче, Гошів, Яворів) на глибині близько 2 км, де власне і проходить активний забір нафти (газу).

ЗЕМЛЕТРУС У ДОЛИНІ.
Тиждень розпочався тривожно для мешканців Долинщини.
Сьогодні зранку жителі Долини, Болехова та навколишніх сіл відчули невеликі поштовхи у своїх оселях. Відбувся землетрус силою 3,2 бали. За даними Головного центру спеціального контролю координати джерела землетрусу припадають на село Якубів на глибині 2 км.
https://gcsk.gov.ua/kopiya-zareestrovano-zemletrus-v-zakarp…
Пошкоджень будівель на разі не виявлено, проте багато людей дістали страху і телефонують, запитують про причини такого явища.

Хочу звернутися до науковців та фахівців у цій сфері, адже епіцентр землетрусу прийшовся якраз на зону активного нафтогазовидобутку (Якубів, Солуків, Підбережжя, Тяпче, Гошів, Яворів) на глибині близько 2 км, де власне і проходить активний забір нафти (газу). Мої знайомі експерти у цій сфері кажуть, що це може бути пов’язано із зміщенням пластів через утворення пустот у зонах активного викачування нафти. Крім того, останні роки нафтовики задля збільшення віддачі нафти активно практикують технологію гідрологічного розриву пластів (ГРП), що також може бути причиною землетрусу.
https://uk.wikipedia.org/wiki/Гідравлічний_розрив_пластів

Хотілося би почути думку практиків та експертів з цього приводу?
Геннадий Рябцев Єгор Фірсов
Хотілось би почути думку мешканців Долини та навколишніх громад? – написав Володимир Гаразд.

Світлина від Володимира Гаразда.

Світлина від Володимира Гаразда.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!