Юрій Соловей  розповів, що зараз в стінах Парламенту обговорюється питання процесу створення об’єднаних громад спільно з містами обласного значення.

Невдовзі мають піднімати питання фінансового забезпечення в медицини і освіти, а також використання природних ресурсів на територіях ОТГ. Насамперед йдеться про рентні платежі за вирубування лісу.

“Ми ставимо питання про внесення відповідного податку для того, щоб громади отримали результат від використання їхніх природних ресурсів”, – наголосив політик.

Під час зустрічі виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів, що зараз здійснюється значна фінансова підтримка сфери освіти, але наразі стоїть питання її модернізації та створення опорних шкіл, пишуть Версії з посиланням на Бріз.

У свою чергу, директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук розповів, що законодавче поле, починаючи з 2014 року, дало можливість розвитку місцевого самоврядування за європейськими стандартами.

Фото Руслан Марцінків.

“АМУ має чітку програму діяльності в умовах реформ, які спрямовані на допомогу ОМС задля захисту прав та відстоювання їх інтересів на обласному і національному рівнях. Вивчаючи проблеми громад Прикарпаття у форматі діалогу з ними, спільно ініціюємо практичні заходи щодо вирішення проблем, де Івано-Франківське РВ АМУ стало платформою для експертів, наукових установ, аналітичних центрів, соціологічних служб та ЗМІ, що дало можливість акумулювати зусилля для успішного розвитку територій”, – зазначив Юрій Стефанчук.

Фото Юрій Стефанчука.