Союз Саакашвілі і Дерев’янка: об’єдналися антикорупціонери “на словах” (інфографіка)
Очолюваний Міхеілом Саакашвілі «Рух нових сил» і партія «Воля», лідером якої є прикарпатський нардеп Юрій Дерев’янко, оголосили про об’єднання.
Про це пишуть Версії з посиланням на “Слово і діло“.
Презентація нової політичної сили відбулася в Києві, на майданчику перед Верховною Радою. Такий крок не був ні для кого сюрпризом, адже Саакашвілі вже брав участь у київському форумі «Волі» та всіляко закликав до об’єднання всі політичні сили, які утворилися на засадах Майдану.
Схожа й риторика лідерів партій: і Саакашвілі, і Дерев’янко зарекомендували себе як затяті антикорупціонери й борці з системою – в усякому разі, на словах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримінальне провадження щодо партійного соратника прикарпатського антикорупціонера Дерев’янка скеровано до суду
Незважаючи на те, що Саакашвілі вже не є представником влади, а до цього представляв виключно владу виконавчу, а Дерев’янко, навпаки, є чинним депутатом, тобто представником влади законодавчої.
“Слово і діло” порівняло їхні обіцянки та рівень відповідальності – для загального розуміння того, що собою являють ці політики й чи вийде у них ефективна спільна робота.
В цілому обидва політики мають на даний момент по 28 обіцянок у сумі. Щоправда, варто врахувати, що частина обіцянок екс-голови Одеської ОДА були відправлені до архіву після його звільнення. Таким чином, у Саакашвілі 18 виконаних і 10 невиконаних зобов’язань. На момент відставки він посідав 11-е місце з 25 в рейтингу відповідальності губернаторів України. Дерев’янко поки виконав лише 7 обіцянок і стільки ж провалив. Зараз у нього 230-та позиція в рейтингу відповідальності депутатів Верховної Ради.
Вивчаючи обіцянки обох політиків, ми відзначили одну характерну особливість: обидва можуть бути непослідовними в тих питаннях, які спочатку називають принциповими. Наприклад, Саакашвілі спершу пообіцяв боротися з корупцією на Одеській митниці, а потім чомусь провалив обіцянку провести конкурс на посаду глави цього органу, без конкурсу призначивши його керівником Юлію Марушевську. Так само він виконав зобов’язання привести в Одеську ОДА нових людей, але провести люстрацію старих кадрів, як обіцяв, не зміг. Тут же варто згадати про знесену стіну в «резиденції» мільярдера Хмельницького, яка загороджувала доступ до моря. І не знесену «дачу Злочевського», яку губернатор обіцяв ліквідувати з тієї ж причини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 16 мільйонів доларів “під подушкою”: прикарпатець Юрій Дерев’янко – у двадцятці найзаможніших нардепів
Дерев’янко ж у квітні 2014-го заявив, що його метою буде внесення до президентських виборів змін до Конституції, які б дозволили децентралізувати владу. Збалансувавши її між різними гілками. Але вже в 2015-му діаметрально змінив точку зору на це питання, оголосивши, що депутати партії «Воля» не голосуватимуть за зміни до Конституції в частині децентралізації. Це рішення нардеп пояснив тим, що в поданих законодавчих ініціативах Президент спотворив поняття децентралізації.
Загалом же спрямованість політичних заяв обох політиків зрозуміла, і тут можна виділити кілька ключових тем, що їх і Саакашвілі, й Дерев’янко, можуть назвати своєю «пристрастю». Перша і головна з них – звісно, боротьба з корупцією. Про це свідчать, наприклад, обіцянки Саакашвілі викривати чиновників-корупціонерів і проводити конкурси на високі посади в Одеській області (наприклад, на посаду директора Іллічівського морпорту). Обидві виконані.
У Дерев’янка щодо цього є такі обіцянки: розслідування фактів корупції, оприлюднених екс-главою Держфінінспекції Миколою Гордієнком, створення в Раді тимчасових слідчих комісій для розслідування корупції в Кабміні й офшорних скандалів.
До слова, у квітні 2016 року Служба безпеки України спільно з прокуратурою провела спецоперацію по затриманню на величезному хабарі Члена партії “Воля”, соратника Дерев’янка – міського голову Вишгорода Олексія Момота.
Друга тема, яка об’єднує політиків, – турбота про ввірені їм території (Саакашвілі – як губернатора Одеської області, Дерев’янка – як мажоритарника, що представляє в парламенті один з округів Івано-Франківської області). І перший, і другий обіцяли проводити в «своїх» регіонах ремонт і будівництво доріг. Саакашвілі – насамперед траси Одеса-Рені, а також низки другорядних доріг. На жаль, ці обіцянки глави Одеської ОДА «Слово і Діло» відправило до архіву після відставки чиновника, їхньою реалізацією тепер займаються інші люди. Є подібний пункт і в політичній програмі Дерев’янка.
Ще одна точка дотику – турбота про місцеві батальйони тероборони. І у Саакашвілі, і у Дерев’янка є такі обіцянки. Правда, Саакашвілі так поспішав подбати про побут військовослужбовців підрозділу «Шторм», які проходили службу під Маріуполем. При тому, примудрився «засвітити» їхні позиції, через що у силовиків пізніше виникли великі проблеми.
Хто нарешті перевірить цього Деревянка-ригу часів яника. Адже це при янику він заробив вищевказані мільйони. А тепер знову відсижує хад в парламенті