Про це пишуть Версії з посиланням на ukr.

В середині 1990-х років журналіст Марк Сімпсон на сторінках New York Times виклав результати своїх спостережень за сучасними чоловіками. В результаті на світ народилося поняття «метросексуал» – житель мегаполісу, який не вважає негожим стежити за собою.

Через десять років, коли ми тільки встигли звикнути до незрозумілого слова, той же автор проголосив пришестя нового типажу – спорносексуала.

Втім, знайти в ньому відмінності від попередника не так просто. Розшифровується нове слово ще більш хитромудро: тут воєдино зчеплені «спорт», «порно» і секс.

Що це означає? Чоловіки прагнуть походити на порноакторів і спортсменів одночасно? Все одно незрозуміло. Як і у випадку з метросексуалом, намалювати впізнаваний образ простіше, ніж пояснити.

Нова природність

Давайте уявимо, як виглядає типовий метросексуал. Акуратна, ретельно виголена борідка або чітко окреслена щетина, а то і повна відсутність рослинності на обличчі.

Одяг, який підказує, що його носій в курсі останніх тенденцій світу чоловічої моди. І звичайно, увага до деталей: вищипані брови, доглянуті нігті, чиста шкіра.

Жодна деталь образу метросексуала не повинна бути випадковою. Все дике, буйне і волохате слід виключити, залишивши тільки легку недбалість. В Італії існує навіть спеціальне поняття – sprezzatura. Одним словом, метросексуал – чоловік, який «теж» вміє стежити за собою.

Спорносексуала описати простіше. Він завжди виглядає так, ніби знімається в рекламі нижньої білизни. Формально чоловік-модель присутня в кадрі лише для того, щоб продемонструвати вузьку смужку тканини в інтимному місці.

Така реклама може виглядати дивно, якщо врахувати, що в більшості ситуацій білизну ніхто не бачить. Але для глядача головне зовсім не білизна. Головне – тіло.

Спорносексуалу не потрібні потужні м’язи або специфічна зачіска. Головна мета для нього – здорові, гармонійні форми. Він не намагається наздогнати героїв бойовика або Людини-павука з коміксу.

Спорносексуалу не потрібні потужні м’язи або специфічна зачіска

Йому важливо, щоб тіло виглядало натуральним і ні в кого не було приводів звинуватити його власника в застосуванні стероїдів і заборонених прийомів. Чоловік з таким тілом не прагне, щоб його порівнювали з відомими типажами. Він створює сам себе.

У всьому винен Instagram?

Будь-яка реклама прагне до того, щоб глядач сам додумав» ту частину історії, яка залишилася за кадром. Що робить чоловік у рекламі нижньої білизни? Хто він? Чим займається? Напевно, це якось пов’язано з сексом (у соцмережах навіть поширилися картинки з хештегом #aftersex). Що він буде робити далі?

Він сходить на пробіжку, зробить собі здоровий сніданок (кава – тільки без цукру!), піде на роботу, де у нього встановлено спеціальний ергономічний стіл, за яким можна і сидіти, і стояти. Він обожнює індивідуальні програми тренувань, стежить за останніми дослідженнями у галузі живлення, регулярно медитує. І, зрозуміло, не курить і майже не п’є.

У нього неодмінно є акаунт у соціальних мережах. Спорносексуал любить демонструвати себе. Він вже втратив рахунок знімків, на яких у всіх можливих ракурсах красуються жадані «кубики».

«Правильна» життя поширюється і на світогляд. Спорносексуала легко вирахувати за інформацією на особистій сторінці. Він підписаний на безліч груп і пабликов по мотивації, лідерської поведінки, успішності і позитивному мисленню. Його образ продуманий і створює враження постійного руху і розвитку.

Спірно або сексуально?

Пришестя спорносексуала, оголошене Марком Сімпсоном, навряд чи можна назвати новою революцією в стандартах чоловічої поведінки. Швидше навпаки – це схоже на відхід від крайнощів.

Вони як і раніше стежать за собою, але роблять це заради самовдосконалення, а не для того, щоб бути схожим на тих, хто зараз в моді. Якщо вони і виглядають нарцисами, то, на відміну від любителів нескінченних селфи і луків на тлі килимів, ванних або красивих пейзажів, їм є що продемонструвати іншим.

Прагнення до досконалості може обернутися невдоволенням по відношенню до самого себе

Залишається лише одне питання: що буде далі? Чи не перетвориться така форма турботи про себе в залежність? Прагнення до досконалості може обернутися невдоволенням по відношенню до самого себе.

Чи чекає нас хвиля чоловічої анорексії, викликаної прагненням швидше скинути вагу до відкриття сезону? Чи зможуть адепти нової природності адаптуватися до обмежень, які неминуче прийдуть з віком?

І принесе їм щастя життя, в якій гонитва за ідеалом не припиняється ні на хвилину і навіть одне пропущене тренування може вибити з колії?