Нагадаємо, за версією НАБУ, причина арешту – афера з двигунами для танків Т-72 на Львівському бронетанковому заводі. Мовляв, затримані розробили і втілили в життя схему, в рамках якої для танків Т-72 були закуплені ненові (інколи неробочі), а також бувші у вжитку двигуни, випуск яких був припинений в 1990-х роках, – пишуть Версії.

Однак, здійснювати придбання нових двигунів було неможливо, адже випуск цієї моделі двигунів припинився ще з 1990-х років. Теоретично нові двигуни згаданої моделі можуть вироблятися лише російськими заводами, з якими український оборонпром, зрозуміло, не веде торгівельні відносини.

Волонтер Олександр Шульман пише про те, що двигуни, насправді, відповідають заявленим нормам. І двоє з них вже проїздили не одну сотню кілометрів на танках.

«Двигуни – нові. Зберігалися вони казна-як і тому не можуть бути віднесені до 1 кат, але під 2-ю – цілком. Один з них не був прийнятий – була несправність, обумовлена ​​заводським браком. Виявили під час стендових випробувань і завернули його.2 з цих движків вже стоять на танках, і пройшли без зауважень не одну сотню км. Решта двигуни зараз під арештом. Самі двигуни В-46-6 для танків Т-72 випускалися за поребриком, і в Україну не надходять вже років 20.

Генерала Мельника знають солдати і офіцери з літа 2014 року. Саме він виводив людей з котла. Саме він збирав перші БТГР тієї ж 17 ОТБР, 93 омбр, 24 омбр, 72 “Чорної” омбр і випускав їх на фронт. Саме він зараз збирає по шматках те, що було розпродано і розкрадено до нього. А тепер питання – кому реально вигідно, щоб бойові офіцери сиділи під замком, а не займалися справою?», – запитує Олександр Шульман.

 

Пропри буквальне “лінчування” підозрюваних у соцмережах, яких спритні дописувачі встигли судити, без рішення суду, з’явилося і  ще одне звернення, яке закликав поширювати в соцмережі відомий військовий волонтер Павло Пугач.

Доброволець пише, що затриманий генерал Юрій Мельник з весни займається відновленням і ремонтами бронетехніки 17 танкової 72, 24, 93 і 92 бригади, залучаючи заводчиків і цивільних фахівців. Був учасником бойових дій в Іловайську, де отримав поранення в ногу.

«З весни 15 року полковник Мельник очолює Бронетанкове управління. Налагоджує взаємодію з оборонними підприємствами “Укроборонпрому”, відправляє на ремонт сотні одиниць бронетехніки, налагоджує роботу рем. полків. Створює базу корпусу резерву танків, укомплектовуючи її технікою, отриманої з заводу. Налагоджує повернення бронетанкового майна і техніки з баз надлишкового майна М.О через рем. заводи в війська. Займається розробкою і модернізацією легкої бронетехніки типу БРДМ 2. Ініціював переобладнання БТР-70 під дизельні двигуни «Дженірал Моторс», – написав Павло Пугач.

 

Військова прокуратура Західного регіону раніше порушувала провадження щодо ДП «Львівський бронетанковий завод». Однак, перевірка, яка проводилась військпрокуратурою підтвердила, що двигуни справні, пройшли випробування та відповідають вимогам ДСТУ.

До редакції Версій потрапив Акт додаткової перевірки двигунів В-46-6 відповідно до вимог договору між Міністерством оборони України та ДП «Львівський бронетанковий завод», в якому йдеться про те, що працювала комісія з проведення додаткової перевірки двигунів В-46-6 в присутності старшого слідчого відділу слідчого управління військової прокуратури Західного регіону України лейтенанта юстиції Медиченко К.І. в період з 13.04.2016р. по 17.06.2016р. І відповідно до висновків Акту двигуни вважаються такими, що пройшли випробування на стенді за параметрами та відповідають умовам договору.

Крім того, йдеться також про, начебто, завищення вартості придбаних двигунів. Цю інформацію неабияк «розганяють соцмережі». Адже за версією НАБУ загальний розмір завданих державі збитків оцінюють в 28,5 млн грн (приблизно $ 1,1 млн).

Проте, згідно з відповіддю на запит до Львівської торгово-промислової палати (згідно до законодавства тільки цей орган має право давати висновки для суду) від 05.07.2016 року визначено чотири потенційних підприємств-постачальників двигунів В-46-6. Мінімальна ціна вказаного двигуна становить 833350,00 грн (за курсом НБУ), а максимальна – 900000,00 грн. Завод придбав двигун по ціні меншій від мінімальної – 670 000 грн.

Як відомо, ринкова модель відносин диктує свої правила, де попит зумовлює пропозицію. Оскільки вказані двигуни не виробляються в Україні, а їхня затребуваність росте, то і ціна на них зрозуміло, що зростає.

Наразі триває слідство. І говорити про аферу з двигунами для танків Т-72 на Львівському бронетанковому заводі рано. Можна лише констатувати, що зараз п’ятеро посадових осіб замість того, щоб відновлювати танки, перебувають в СІЗО, а більшість ЗМІ вже встигли «охрестити»  їх зрадниками українського народу.