1

Крім того, адвокат клопотав про зміну запобіжного заходу підозрюваному із тримання під вартою з визначенням застави на домашній арешт із забороною в нічний період доби залишати житло, пишуть Версії.

«Не тримання під вартою, а домашній арешт», – з таким клопотанням до суду звернувся захисник начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області Зіновія Жовніра, якому інкримінується важкий корупційний злочин.

Нагадаємо, 5 жовтня 2016 року, Івано-Франківський міський суд постановив здійснювати тримання під вартою в Івано-Франківській установі виконання покарань (№12) Зіновія Жовніра, якого підозрюють в здійсненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (вимагання хабара службовою особою). 

25 листопада 2016 року відбувся суд щодо розгляду клопотання адвоката Жовніра Степана Чігура про зміну екс-посадовцю запобіжного заходу.

Проте, сам підозрюваний не доставлений до суду. «До вчорашнього дня Жовнір рахувався за прокуратурою. З вчорашнього дня складено відповідний обвинувальний акт та супровідна про направлення в Івано-Франківський міський суд обвинувального акту щодо Жовніра Зіновія Григоровича. Тобто, вчора складено супровідну.

Сьогодні зранку був зареєстрований відповідний обвинувальний акт і супровідна. І тому на сьогоднішній день ми не можемо забезпечити явку його на судове засідання зі сторони обвинувачення і дана особа вже з моменту направлення обвинувального акту в суд буде рахуватися за судом», – зазначив прокурор Володимир Мельник.


Захисник Жовніра попросив суд про відкладення слухання справи щодо заміни запобіжного заходу через нові обставини у справі.

«Мною було подане клопотання про заміну запобіжного заходу. На сьогоднішній день обставини змінилися. Тому просив би відкласти і одночасно ми вже будемо вирішувати під час вже підготовчого судового засідання», – повідомив адвокат Степан Чігур.

Слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання захисника про зміну запобіжного заходу.

«Захисник підозрюваного звернувся з клопотанням, в якому просив змінити застосований Жовніру запобіжний захід із тримання під вартою з визначенням застави на домашній арешт із забороною в нічний період доби залишати житло та покладення додаткових обов’язків.

У суді прокурор повідомив, що 24 листопада 2016 року досудове розслідування у даному кримінальному провадженні закінчено. І щодо Жовніра складено обвинувальний акт, який 25.11.16 року направлено до суду. Захисник вважає, що подане ним клопотання в зв’язку з наведеними прокурором обставинами, повинно розглядатися судом, а не слідчим суддею.

Відповідно до ч.1 ст. 201 КПК України підозрюваний, обвинувачений до якого застосовано запобіжний захід, його захисник має право подати до місцевого суду клопотання про зміну запобіжного заходу в тому числі про скасування чи зміну додаткових обов’язків», – повідомив суддя Роман Хоростіль.

Суд ухвалив у задоволенні клопотання захисника про зміну запобіжного заходу відмовити. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 5 днів. Крім того, стало відомо, що прокуратура змінила кваліфікацію злочину колишньому посадовцю-хабарнику зі статті обвинувачення 368 ч. 4 на ст. 369-2 КК України (зловживання впливом).

2

«До суду надійшла заява адвоката про зміну запобіжного заходу, особі щодо якої ми обирали запобіжний захід, прізвище якої Жовнір. Вмотивована тим, що на сьогоднішній день провадження вже здійснюється за новим обвинуваченням, яке було змінено прокуратурою, а це обвинувачення є менш суворим. Саме мова йде про злочин середньої тяжкості – це ст. 369-2 КК України (зловживання впливом). Ну і відповідно до вимог Кримінально-процесуального закону особа не може утримуватися під вартою за такий злочин», – зазначив Тарас Антоняк.

Зміну статті обвинувачення, з вимагання хабара службовою особою на зловживання впливом, прокуратура пояснює тим, що регіональне відділення Фонду державного майна України, яким керував на той момент Жовнір, не уповноважене було вирішувати питання про зниження ціни на даний майновий комплекс.

«Органом досудового розслідування після повного і об’єктивного дослідження доказів, зокрема, після того, як ми допитали всіх свідків по даному кримінальному провадженні, в тому числі працівників Фонду державного майна та витребувавши і дослідивши матеріали кримінального провадження, всі докази з фонду державного майна, в тому числі, які слугували порядком викупу цілісного майнового комплексу. Було встановлено те, що об’єкт на аукціоні за методом заниження ціни здійснюється за рішенням приватного органу приватизації, яким виступає тільки Фонд державного майна України», – пояснив зміну статті обвинувачення прокурор Володимир Мельник.