16 вересня в Івано-Франківську проведуть День гуцульської культури “Верховина в Івано-Франківську”, пишуть Версії.

“Минулого року був пробний варіант. Але людям дуже сподобалось. Ми користуючись нагодою запрошуємо всіх на фестиваль. Ми хочемо запізнати світ, але не знаємо свого. Тому започаткували такий фестиваль. Адже, у Верховинському районі найбільше збереглася автентична культура”, – заявиви міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

“Це прекрасна можливість показати самобутність Гуцульщини. У нас у Верховинському районі ще збереглася автентика. Тому ми дякуємо за таку можливість показати нашу культуру – душу гуцула”, – відзначив голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

Цього року фестиваль “Верховина в Івано-Франківську” проведуть другий раз. Проте, він вже встиг набути популярності – на дійство з’їжджаються люди з усієї області.

“Вже з 12:00 год почнуться частування гуцульською кухнею. Культура – це не тільки пісні і танці, це також побут та душа. Думаємо, що кожен зможе знайти щось приємне для душі”, – додала Надія Загурська, начальник департаменту культури міськради.

Організатори запевняють, що хто не має можливості подорожувати чи поїхати в гори, щоб познайомитись з гуцульською культурою, той може це зробити в центрі Івано-Франківська.

“Ви зможете всі торкнутись до культури, яка притаманна жителям гір. Тож запрошую всіх. Ви побачите дуже багато. І ті, хто не зміг поїхати на Верховинщину, зможе відчути її в Івано-Франківську”, – додав Олег Лютий, голова Верховинської РДА.

У святковій програмі:

– концерт за участі кращих мистецьких колективів Верховинщини;

– постановка гуцульського весілля та показ автентичної гуцульської убирі;

– виставка/продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва (вишивка, живопис, ткацтво, кушнірство, бісероплетіння, писанкарство);

– майстер-класи з виготовлення гуцульських речей та виробів декоративно-ужиткового мистецтва;

– виставка-продаж дарів природи Карпат;

– гуцульська кухня.

Місце проведення – Івано-Франківськ, Площа Ринок. Початок о 14:00 год.

Світлина від Khrystyna Kostyrko.