рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Старовинні замки та гірські пейсажі: 10 місць у Карпатах, які варто відвідати цією весною

реклама

Гірські пейзажі навесні нікого не залишать байдужими, кожен у них знаходить щось своє. Щоб отримати насолоду від відпочинку у горах, багато хто вибирає курорти в Карпатах.

Один із найпопулярніших маршрутів – Закарпаття. Саме там можна ознайомитися з багатою українською історією, культурою народу та природою. Можна відвідати старовинні замки та церкви, насолодитися мальовничими гірськими краєвидами та купатися в термальних джерелах. А ще – саме там можна спробувати національні страви та вина, пишуть Версії з посиланням на Факти.

Замок Паланок

Найвідоміший і найпопулярніший з усіх замків Закарпаття, одна з найдавніших фортець в Україні. Замок Паланок розташований на вулкані, що вже не діє, і займає величезну площу майже в 14 тис. кв. м.

Вартість екскурсії з гідом – 600 грн. Додатково доведеться сплатити за вхід: 100 грн – дорослий квиток; 50 грн – дитячий; 70 грн – студентський.

Термальні води Косино

Тут можна відчути ефект цілющих властивостей підземних вод в басейнах із термальними та прісними водами. До послуг туристів –  відкритий термальний басейн із джакузі, суха сауна та парні, ванни Кнайпа, соляна печера. А ще – плавальний басейн із терасою і баром.

Вхідний квиток на три години коштує 500 грн за людину.

Озеро Синевир

Найбільше і найглибше високогірне озеро України, справжня гордість Карпат. Посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею усього кілька метрів. Звідси і народна назва Синевиру – Морське око.

Відвідування гірського озера Синевир для дорослого обійдеться у 60 грн. Дитячий та студентський квиток коштуватиме 30 грн.

Центр реабілітації бурих ведмедів

Найбільший в Україні реабілітаційний центр бурих ведмедів. Розташований на території Національного природного парку Синевир, на 12 г лісу.

Вхідний квиток коштує 60 грн для дорослого і 30 грн для дитини.

Карпатські чани

Вода в них підігрівається до температури +40 – +45 градусів за Цельсієм, а для найкращого лікувального ефекту в них додають аромаолії, відвари лікарських рослин.

Занурення в гарячу воду покращує стан здоров’я людини, тонізує організм, заспокоює нервову систему, усуває безсоння, покращує стан шкіри. Оздоровча СПА-процедура слугує профілактикою ревматизму та захворювань суглобів.

Вартість – 1 600 грн за дві години на 8 осіб.

Пилипець

Катання на крісельному підйомнику на гору Гимба. На туристів чекають чудові краєвиди, свіже повітря і закарпатський чай.

– Раніше були ще й пароплани, але через війну, напевне, зараз їх не буде. Взагалі Закарпаття – досить насичений регіон. Можна в Ужгород поїхати. Є чим зайнятися, – розповідає Олена Сандакова.

Водоспад Шипіт

Одне з семи природних чудес України – найкрасивіший водоспад Закарпаття, розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба. Шипіт заворожує кожного відвідувача своїм неповторним звуком і мальовничою природою довкола.

Бункер Лінії Арпада

Бункер Лінії Арпада – одна з найкраще збережених пам’яток Другої світової війни. За історичними джерелами, його довжина сягала 1,5 км (сьогодні доступно близько 800 м). Підземні приміщення бункера сполучені ходами, висота яких сягає 2 м.

На різних рівнях оборонної споруди були розміщені склади з боєприпасами та продуктами, лікарня, інженерна, вузлова, кухня, казарми. В одному коридорі досі б’є джерело свіжої води.

– Під час Другої світової війни як на Драгобраті, так і по Закарпаттю велися досить серйозні бої і йшла лінія фронту. Цей бункер був побудований під час того періоду. Під час війни він залишився цілим, його ніхто не пошкодив, але розграбували під час розпаду СРСР, – розповідає Олена Сандакова.

Вхідний квиток коштує 100 грн – дорослий, 50 грн – дитячий.

Драгобрат

Найвищий гірськолижний курорт України, розташований на висоті 1 300-1 700 м над рівнем моря. Дикі та необкатані траси, фрірайдинг і відчуття свободи.

За 3 500 грн туристам пропонують два сніданки, дві вечері, проживання у найкомфортнішому готелі курорту, чани, сауна, трансфер в обидві сторони та послуги професійного гіда. Додатково доведеться сплатити за квитки до селища  Ясіня, обід, скіпаси та власні витрати.

– Є піші походи на Драгобрат. Є легкі та складні маршрути. Можна на озеро Івор і Гересашка. Того року їздили більшість трансферами, бо там довгий маршрут. Годин 5-6 йти пішки. Зараз більшість туристичних компаній вирішили зберігати природу Карпат, і трансферів буде мало. Переважно – піші походи. Вони безкоштовні, – розповідає Олена Сандакова.

Буковель

Цілорічний курорт. Є швидкісні сани, банджіджампінг. Є також чани, СПА-комплекси. Але варто враховувати, що відпочинок у Буковелі значно дорожчий, ніж на Закарпатті.

– Краще орендувати будиночок далеко в горах і звідти їздити на водоспади або в піші походи ходити. Це за умови, що є машина, – радить Олена Сандакова.

Серед популярних маршрутів – гора Шпиці. Вона розташувалася на Чорногірському хребті, її висота 1 863 м. Цікава назва зумовлена кам’янистими скелями, якими усипана гора, кожна кам’яна вежа досягає 40 м у висоту.  Поруч – Говерла – найвища вершина Карпат. Її також можна спробувати підкорити.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Хмельниччині керівник РДА “допомагав” уникати мобілізації за 1,5 тисячі доларів (фото)

Державне бюро розслідувань викрило схему ухилення від мобілізації, яку організував виконувач обов’язків голови Хмельницької районної державної адміністрації, пропонуючи військовозобов’язаним отримати статус обмежено придатних за грошову винагороду.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

У пункті пропуску “Шегині” прикордонники виявили викрадений автомобіль Renault 2020 року випуску, який розшукували правоохоронні органи Бельгії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові

У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові (фото)

У центрі Івано-Франківська на вулиці Андрія Мельника запрацювала нова книгарня-кав’ярня “Слово”, яку відкрила переселенка з Чернігова, де відвідувачі можуть не лише придбати книги, але й долучитися до екологічної ініціативи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ