Під час карантину всі замислились над станом свого здоров’я, а зачинені кордони змусили шукати альтернативу відпочинку на далеких морях та океанах. А щастя весь цей час було поруч, адже саме в санаторіях можна і відпочити, і подбати про свій душевний і тілесний стан.

Туризм ТСН.ua пропонує сім найкращих санаторіїв України, що спеціалізуються на найбільш актуальних під час пандемії  захворюваннях органів дихання, підтримці імунітету і до того ж вражає неймовірною красою природи навкруги, пишуть Версії.

Оздоровниця високого рівня

Санаторій “Rixos-Prykarpattya” – це цілий санаторний комплекс. Він був  побудований зовсім недавно – в 2005 році і зразу став одним з кращих лікувально-реабілітаційних комплексів у Трускавці.

Візитівкою цього лікувально-курортного комплексу є досконале поєднання традиційних методів курортного лікування та передових технологій світової медицини та реабілітації.

Rixos-Prykarpattya
Rixos-Prykarpattya

До того ж комплекс розташований на знаменитому бальнеологічному курорті Трускавець, який славиться у всьому світу своїми унікальними цілющими мінеральними джерелами. Лікувально-реабілітаційний комплекс “Rixos-Prykarpattya” розташований в центральній частині міста-курорту Трускавець, в парковій зоні на території 12 га. До центрального бювету мінеральних вод 17 хвилин ходьби, бювет №2 перебуває за 10 хвилин ходьби по мальовничих алеях. Також є власний бювет мінеральних вод. Оздоровчі процедури чудово доповнюються релакс-відпочинком та велнес-процедурами в SPA-центрі з саунами та джакузі.

Це ідеальне місце, де можна поєднати відпочинок серед мальовничої природи чарівного Прикарпаття та відновити здоров’я.

Спеціалізація: урологія, гінекологія, органи дихання, опорно-руховий апарат, ендокринна система, серцево-судинна система, неврологія, порушення обміну речовин, андрологія, діагностика, реабілітація

Ціни: від 2 610 грн

Адреса: м. Трускавець, вул. Городище 8

Дізнатись більше.

Цілюще джерело відродження

Закарпаття – регіон з чудовою природою, чистим повітрям,  унікальними кліматичними умовами і санаторіями. Один з найбільш відомих  –  санаторій “Кришталеве джерело”. Він розташований в зоні бальнеологічного курорту “Поляна”, за десять хвилин від станції Свалява в тихому мальовничому куточку долини гірської річки  під лісистим схилом Карпатського хребта. Відпочивальники можуть повною мірою насолодитися природними красотами місцевості: поруч з “Кришталевим джерелом” розташовані тінистий парк і мальовнича гірська річечка.

Кришталеве джерело
Кришталеве джерело

Мінеральні води курорту славляться своїми цілющими властивостями з XVI століття. Головний лікувальний фактор  санаторію “Кришталеве джерело” – вуглекислі гідрокарбонатно-натрієві мінеральні води “ЛУЖАНСЬКА – 12” та “ЛУЖАНСЬКА – 3”, які використовуються безпосередньо з джерел, розміщених на території санаторію. Наявність кремнію, йоду, цинку та бору робить їх ефективними під час захворювань органів травлення, імунної, ендокринної, серцево-судинної і сечовивідної систем, а також при порушенні обміну речовин.

Спеціалізація: захворювання органів шлунково-кишкового тракту; сечостатевої системи; порушення обмінних процесів і хвороби ендокринної системи; захворювання кісток і сполучної тканини; захворювання дихальних органів

Ціни: від 1250 грн

Адреса: Закарпатська обл., село Солочин, 1в.

Дізнатись більше.

На радонових хвилях

Славне містечко Хмільник, що у Вінницькій області – бальнеологічний курорт державного значення займає площу у 2049,3 га. Розташоване воно на річці Південний Буг у чашовидній улоговині. А справжня перлина курорту Хмільник – це санаторій “Поділля”. Він розташований у лісовому масиві, більшу частину якого займають хвойні породи дерев. Площа лісопарку — 10 гектарів.

Санаторій "Поділля"

Санаторій “Поділля”

На сьогодні це один із найзначніших і найвідоміших курортів з чудово розвиненою інфраструктурою лікувальної справи. Саме тут, у тиші густого лісу, можна повноцінно відпочити і душею, і тілом, а ті відпочивальники, які бажають поліпшити стан свого здоров’я, зможуть належним чином оцінити протизапальні та заспокійливі властивості радонових ванн. В санаторії функціонує перший в Україні радіоеманаторій для лікування хворих з захворюваннями легеневої і серцево-судинної системи.

Спеціалізація: захворювання опорно-рухового апарату;  серцево-судинної системи; захворювання нервової системи; органів дихання; гінекологічні; захворювання чоловічої статевої сфери; шкіри; ендокринної системи

Ціни: від 810 грн

Адреса: м. Хмільник Вінницької обл., Курортна, 10

Дізнатись більше.

Посеред сонячної галявини

В мальовничій місцевості  Закарпатської області, на бальнеологічному водному курорті, що славиться своєю унікальною водою “Поляна Квасова”, розташований санаторій “Сонячна Поляна”, оточений чудовим змішаним лісом. Тут завжди чисте повітря і прохолодно навіть у найбільшу спеку, а в холодні сезони навколишні гори і ліс захищають територію від вітру.

Санаторій "Сонячна поляна"

Санаторій “Сонячна поляна”

Водночас, крім наявного бювету в самому корпусі, до бювету “Поляна Квасова” лише 2-3 хвилини приємної неквапливої прогулянки. Мінеральна вода “Поляна Квасова” – одна з найбільших цінностей бальнеологічних курортів Закарпаття, та і України загалом. Вода позитивно впливає на опорно-руховий апарат, серцево-судинну, бронхологічну, нервову та сечостатеву системи. Тому можете бути впевнені: мінеральна вода дійсно є цілющим комплексом, створеним самою природою. Із врахуванням досвіду роботи на курортах, де використовується “Поляна Квасова”, в оздоровчому комплексі “Сонячний” була розроблена орієнтовна схема споживання мінеральної води.

Спеціалізація: хвороби обміну речовин, травної системи, печінки, цукровий діабет, опорно-рухової системи та інші.

Ціни: від 1600 грн

Адреса: Закарпатська область, Свалявський район, село Поляна, вул. Курортна, 3а

Дізнатись більше.

У розкоші палацу 

Клінічний санаторій “Авангард”, що в місті Немирові Вінницької області, розташований серед старовинного дедропарку. Це рідкісний санаторій, який може похизуватися столітньою історією. До того ж, “Авангард” розташований в справжньому палаці (це колишній особняк княгині Щербатової кінця XIX в.) з унікальною картинною галереєю та музеєм. Має власне родовище радонової води з унікальним поєднанням мінералів і доведеними цілющими властивостями. Лікування в санаторії дозволяє не тільки значно полегшити симптоми перебігу хвороби на термін від 12 до 18 місяців, а й зменшити дозу застосовуваних ліків протягом першого року.

Санаторій "Авангард"
Санаторій “Авангард”

Оздоровниця має розвинену інфраструктуру. До послуг відпочивальників: сучасний палац культури, кіноконцертний зал, велика бібліотека з читальним залом і величезним вибором літератури. В одному з корпусів розташована експозиція картин кількох знаменитих художників і працює музей, який можуть відвідати гості санаторію.

Спеціалізація: опорно-руховий апарат; різні відділи травної системи; системи кровообігу; центральні і периферичні відділи нервової системи хребта і міжхребцевих дисків; захворювання органів дихання, органів ендокринної системи, шкіри, нирок і сечовивідних шляхів, органів зору, репродуктивної сфери.

Ціни: від 610 грн

Адреса: Вінницька область, м. Немирів, вул. Шевченка 16

Дізнатись більше.

На березі озера під червоною калиною

Санаторій “Червона калина” займає 36 гектарів соснового бору, на березі прекрасного озера. Розташована оздоровниця в західному регіоні, в Рівненській області. У цьому приголомшливому за своєю красою і умиротвореному куточку поліського краю зібрано все, що потрібно людині для здоров’я і щастя.

Санаторій "Червона калина"
Санаторій “Червона калина”

Кожен міліметр простору пронизаний турботою, любов’ю. Тут збережена натуральна природа, співробітники санаторію лише дбайливо доглядають на ній. Повітря навколо справді чудодійне, ним неможливо надихатися. Сосновий ліс не тільки насичує повітря приголомшливим ароматом, але і виділяє фітонциди, що знищують бактерії і віруси. На території санаторію розташувався цілий архітектурний комплекс який включає в себе п’ять корпусів і тематичних котеджів, серед них “Медова хата”, “Блакитна лагуна”, “Шевченкова хата”, “Будиночок на воді”.

Спеціалізація: серцево-судинні захворювання; органів дихання; нервової системи; шлунково-кишкового тракту; опорно-рухового апарату.

Ціни: від 880 грн

Адреса: Рівненська обл., Рівненський район, село Жобрин, вул. Лісова, 1

Дізнатись більше.

38 джерел гірської долини

Курортний комплекс санаторій “Зелений бір” розташований у Львівській області смт Східниця, неподалік від Трускавця. Сюди приїжджають з усієї України всі, хто бажає відпочити, зняти стреси, пов’язані з міським життям і вилікувати серйозні захворювання. Східниця – це унікальне, ідеальне для відпочинку і поправки здоров’я курортне бальнеологічне містечко. Воно може похизуватися наявністю 38 джерел мінеральних вод та 17 свердловин з різноманітним хімічним складом води.

Санаторій "Зелений бір"
Санаторій “Зелений бір”

Висота Східниці над рівне моря сягає 600–900 метрів. А лікувально-оздоровчий комплекс “Зелений Бір” розташований на висоті 630 метрів над рівнем моря і саме це розріджене цілюще повітря сприяє лікуванню. За десять хвилин пішого ходу, поблизу “Зеленого Бору” розташовані два джерела типу “Нафтуся”- №25 та №26, та джерело 2С(Содова). Особливості складу води роблять лікувальний спектр Східниці дуже великим: від шлунково-кишкового, урологічного, жовчно-кам’яних до панкреатиту, цукрового діабету до розладу обміну речовин. Не менш корисними для поправки здоров’я стають озокеритові поклади, лікувальні солі, виварені з особливої речовини – ропи. Озокеритотерапія курорту Східниця славиться своєю протизапальною силою, за рахунок посилення припливу крові до уражених органів активуються процеси відновлення тканин. Сучасний медичний центр санаторію «Зелений бір» за допомогою природних джерел зможе вилікувати майже будь-яку недугу або стимулювати організм на довгі роки здорової роботи.

Спеціалізація: важкі хвороби нирок; проблеми сечовивідної системи; патології і дисфункції різних відділів шлунково-кишкового тракту; гепатити, холангіти та інші захворювання печінки; холецестити різних типів; ендокринні хвороби.

Ціни: від 1000 грн

Адреса: Львівська обл. смт Східниця, вул.Шевченка,300

Дізнатись більше.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!