Український уряд, який перебував у Станіславові (тепер – Івано-Франківськ), виїхав через Бучач та Чортків до Заліщиків. На початку червня до Станіславова вступили польські війська, яких з півдня підтримували румунські збройні сили, пишуть Версії з посиланням на Правду іф.

«Ще 25 травня польський повітовий комітет розпочав урядувати в місті, доручивши управління адміністративними справами доктору Г.Добруцькому, який обійняв посаду старости. Військові справи взяла в свої руки Польська Військова Організація. Після цього викликано польських державних та залізничних управлінців, які були усунуті зі своїх посад», – повідомляла у червні 1919 року краківська газета «Новини Ілюстровані».

За даними тогочасних газетярів, у перші дні підрозділи Польської Військової Організації зайняли Станиславів та околиці, потім підступили до Хриплина і вислали групи розвідників до Тисмениці. «Патрулі польської армії із заходу підступили вже до Калуша і Галича, а румунські війська увійшли до Коломиї, де в той же час з’явилися перші польські бронепоїзди», – повідомляли «Новини Ілюстровані».

Найбільший опір українські війська чинили з боку Тязева, але змушені були відступити під натиском підрозділів армії генерала Галлера, яку було сформовано у Франції і яка стала вирішальною силою у польсько-українській війні. 28 травня опір українців було подавлено, пише Правда іф.

«Це один із найбільш висунутих та важливих форпостів на наших східних кресах», – відзначали «Новини Ілюстровані», супроводжуючи повідомлення великим фоторепортажем із «визволеного» Станіславова.